GRY

5 pomysłów na Sylwester z dzieckiem

Noc sylwestrowa spędzona w domu z dzieckiem wcale nie musi być nuda. Zobacz, co możecie zrobić, by ją uatrakcyjnić.

fot. Fotolia.pl

Oto 5 pomysłów na Sylwester z dzieckiem

1. Chmura kolorowych baloników
Tak to już jest, że tam gdzie są baloniki, jest także śmiech i radosna zabawa. Warto pójść na całość i choć raz w roku nadmuchać ich naprawdę dużo!

2. Zabawne przekąski
Zróbcie myszki z rzodkiewek, uśmiechnięte kanapki, jeżyki z jajek – byle nie koreczki (gdy dzieciaków jest więcej, patyczki stają się niebezpiecznym narzędziem!).

Zobacz też: Menu na przyjęcie - przepis

3. Konkursy
Kto szybciej zje jabłko zawieszone na sznurku? Kto trafi piłeczką do kosza? Kto narysuje najdziwniejszego zwierza? I pamiętajcie o nagrodach – powinien je dostać każdy uczestnik konkursu.

4. Maski karnawałowe
Dla każdego małego gościa: wystarczy blok techniczny (albo nawet papierowy talerzyk), zszywacz, tasiemka i trochę wyobraźni. Można je ozdobić bibułką, pomalować kredkami. A co powiecie na groźne brwi z piór?

Zobacz też: Malujemy buzię - Piesek krok po kroku

5. Szampan
Oczywiście taki dla dzieci. Jego bąbelki łaskoczą podniebienie i ani trochę nie uderzają do głowy. Przydadzą się też inne napoje. Co powiecie na przyrządzony w domu, lekko schłodzony napój jabłkowo-miętowy albo koktajl z jogurtu i owoców?

Zobacz też: 5 pomysłów na Sylwestra w domu z dzieckiem
Redakcja poleca: Mam prawo do humorów [WYRAŻANIE EMOCJI]
Jak uczyć dziecko wyrażać emocje? Dlaczego nie warto ich tłumić? Zobacz, co na ten temat mówi Dorota Zawadzka. Poznaj też ćwiczenia, dzięki którym nauczysz dziecko dopasowywać emocje do danych sytuacji.

Ocena (1 ocena)

6.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Zapoznanie z nocnikiem

O czym marzą maluchy?