5 porad dla świeżo upieczonych ojców
fot. Fotolia

Chciałabyś by tak się zachowywał, a wstydzisz się mu to powiedzieć?

5 ważnych porad – udostępnijcie Waszym partnerom! Miliony kobiet już to zrobiło!
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
5 porad dla świeżo upieczonych ojców
fot. Fotolia
Na linii tata – mama, tuż po narodzinach dziecka, pojawia się wiele spięć, które mogą powodować ciche dni, poczucie osamotnienia, oraz niezrozumienia. Można temu przeciwdziałać, jeżeli będziecie chcieli ze sobą rozmawiać. Najważniejsze jest powiedzenie partnerowi, co tak naprawdę leży ci na sercu, bo bądźmy szczere... mężczyźni na pewne sprawy,(które dla kobiety są ważne), nie zwrócą należytej uwagi, a to powoduje kolejne kłótnie. 

Gdyby mężczyźni znali tych 5 zasad i je stosowali, życie byłoby łatwiejsze!

Redakcja poleca: Czy ojcowie są tak samo dobrymi rodzicami, jak mamy? [SONDA ULICZNA]
O to, czy ojcowie są tak samo dobrymi rodzicami, jak mamy zapytaliśmy przechodniów. Zobacz co mieli do powiedzenia!

1. Nie mów - kochanie, wrócę wcześniej!

Nigdy nie obiecuj tego kobiecie, która siedzi w domu z dzieckiem cały dzień i czeka każdego dnia na Twój powrót do domu. Obietnica wcześniejszego pojawienia się, wywoła u niej nadmierny entuzjazm, poczyni w związku z tym jakieś plany, więc kiedy nagle zadzwonisz, że jednak nie uda Ci się przyjechać wcześniej, będzie rozczarowana. Lepiej nic nie mówić i ewentualnie zrobić jej niespodziankę. Najgorszym rozwiązaniem jest wykonanie telefonu do żony o 17.30 z informacją, że posiedzisz jeszcze w pracy kilka godzin, a ona musi położyć dzieci spać.

2. Kiedy wrócisz do domu, wejdź do środka!

Trudno określić - dlaczego, ale tak już jest, że gdy bardzo czekamy na kogoś i widzimy go przez okno jak stoi przed domem i przez pół godziny rozmawia przez telefon załatwiając ostatnie pilne sprawy, albo ucina sobie pogawędkę z sąsiadem, to wzbiera w nas złość. Mama zmęczona po całodniowej opiece nad dzieckiem, odliczająca nieomal minuty do powrotu partnera, może wybuchnąć, gdy długo wyczekiwany w końcu pojawi się w drzwiach.

Zmęczona mama -test, sprawdź czy nie masz za dużo obowiązków!

3. Bądź podekscytowany dzieckiem!

Wiemy, że jesteś zmęczony po całym dniu pracy, ale gdy wrócisz, zainteresuj się tym jak czuje się dziecko i jego mama, jak minął dzień, jakich nowych wyczynów dokonał Twój maluszek. A gdybyś wpadł na pomysł i powiedział: kochanie, idź odpocznij, a ja pobawię się z naszym maleństwem, bo tęskniłem za nim cały dzień, masz ogromny plus u jego mamy.

4. Nie pytaj – co na obiad/kolację!

Jeżeli coś jest do zjedzenia, Twoja partnerka na pewno Ci to zaproponuje. Jeżeli jednak Wasz bobasek cały dzień wymagał noszenia na rękach, albo gdy po ciężkiej i nieprzespanej nocy, mama z dzieckiem odsypiali, lepiej nie pytaj czy miała czas gotować. To bardzo ważne – nie pytaj! :-)

5. Nie licytuj się, kto miał gorszy dzień!

Naprawdę, próba udowodnienia, że nie poszło ci najlepiej w czasie prezentacji, albo szef na Ciebie nakrzyczał, albo dostałeś trudny projekt do zrobienia, spełznie na niczym. Jej dzień z dzieckiem/dziećmi, był naprawdę trudniejszy, bardziej męczący i stresujący. Nie wierzysz? Chcesz się zamienić? Pamiętaj jednak, że Ty też tato, masz prawo do gorszego dnia i powiedz na spokojnie o tym partnerce, jeżeli zrobisz to w czasie spokojnej rozmowy, na pewno znajdziesz u niej zrozumienie.

Nie jest czasem łatwo się porozumieć. Potrzeba do tego wiele chęci, współpracy, wyrozumiałości i miłości do drugiej osoby. Jeżeli tej nie zabraknie, to nie musicie się martwić. Sukces gwarantowany!

Dodałabyś coś jeszcze do tej listy?

Zobacz także: Co robi mama, która siedzi z dzieckiem w domu?

źródło: scarymommy
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy