GRY

5 powodów, dla których dzieci kochają dinozaury

Chociaż nigdy ich nie spotkały na żywo, to dzieciaki (i duża część dorosłych!) są zafascynowane dinozaurami. Nic dziwnego.

Dinozaur
fot. Materiały prasowe
Chyba trudno o bardziej niesamowite zwierzęta. Postanowiliśmy sprawdzić, co takiego w nich jest, że podbiły serca najmłodszych.
  1. Są tajemnicze – chociaż badamy je od lat, to wciąż skrywają przed nami tajemnice. Jak dokładnie wyglądały? Co jadły i jak się zachowywały? I najważniejsze – dlaczego zniknęły z powierzchni ziemi? Odpowiedzi możemy się tylko domyślać na podstawie skamielin i prowadzonych badań. Jednak stuprocentowej pewności możemy nie zyskać nigdy. Dlatego nawet te najbardziej znane dinozaury skrywają w sobie tajemnice, których być może nigdy do końca nie poznamy.
  2. Są niezwykłe – ogromne szczęki, wielkie łapy i pokryta łuską skóra. Dinozaury miały szereg cech, których trudno szukać u współczesnych zwierząt. Przede wszystkim wielkość. Wyobraźmy sobie na przykład, że po naszych ulicach przechadza się tytanozaur Patagotitan mayorum, który miał średnio 40 metrów długości i ważył blisko 70 ton. Wyprostowany sięgał do 7 piętra. Równać się z nim może obecnie jedynie płetwal błękitny, który mierzy "zaledwie" 33 metry. Robi wrażenie, prawda
  3. Są różnorodne – pływające, chodzące czy latające. Roślinożerne albo mięsożerne. W królestwie dinozaurów nie ma miejsca na nudę. Każdy z jego mieszkańców jest na swój sposób wyjątkowy. Nieważne, czy chodzi o przerażającego T-Rexa, ogromne diplodoki czy nieco spiczastego  stegozaura. Wszystkie one tworzą niezwykłą i różnorodną mieszankę
  4. Rozwijają wyobraźnię – co jadły, jak żyły i jak wyglądał ich dzień? Życie dinozaurów to doskonałe pole do popisu dla dziecięcej wyobraźni. Dzięki temu każdy młody człowiek może poczuć się jak prawdziwy odkrywca, który odkrywa nieznany ląd. I nieważne, że według jego badań stegozaury jadły batony i lody a pterodaktyle mogły nosić czapki. W końcu liczy się oryginalność, prawda?
  5. Uczą i bawią – poznając życie dinozaurów młody pasjonat poszerza swoją wiedzę i horyzonty -a  to wszystko w formie zabawy! Czytanie i odkrywanie fascynującego świata prehistorycznych stworzeń to także okazja do poznania podstaw biologii, geologii i historii naturalnej. Dziecko przy okazji uczy się samodzielnego szukania informacji i poznaje, jak ważne jest zadawanie pytań i szukanie na nie odpowiedzi. Same plusy!

Macie w domu małego pasjonata dinozaurów? A może chcecie zaszczepić w dziecku miłość do tych prehistorycznych stworzeń? Kolekcja Świat Dinozaurów to pełna wiedzy i zabawy podróż w ich fascynujący świat. W każdym numerze znajdziecie aż 4 prezenty:  figurkę, niesamowite naklejki, wyjątkowy plakat i karty do gry!
Więcej na stronie www.kolekcjaswiatdinozaurow.pl

Redakcja poleca: Mam prawo do humorów [WYRAŻANIE EMOCJI]
Jak uczyć dziecko wyrażać emocje? Dlaczego nie warto ich tłumić? Zobacz, co na ten temat mówi Dorota Zawadzka. Poznaj też ćwiczenia, dzięki którym nauczysz dziecko dopasowywać emocje do danych sytuacji.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

O tym się mówi

Rozwiąż quiz!