dziecko, dziewczynka, przyjęcie, karnawał

5 pytań o kinderbal

Twój kilkulatek marzy o przyjęciu karnawałowym dla przyjaciół. Podpowiadamy, jak zorganizować zabawę, żeby dzieciaki miały prawdziwą frajdę.
dziecko, dziewczynka, przyjęcie, karnawał
Impreza dla dzieci wymaga wprawdzie trochę poświęcenia, ale warto ją urządzić. Bo też czego się nie robi dla widoku kilku zadowolonych buź! Nie bardzo wiesz, jak wszystko zaplanować? Czym uraczyć małych gości, jakie zaproponować im atrakcje? Tu znajdziesz wiele podpowiedzi.

Jak przygotować zaproszenia na dziecięce przyjęcie urodzinowe?

Zrób je razem z dzieckiem. Z kolorowego kartonu możecie wyciąć np. serca, a potem – po jednej stronie – ozdobić je malunkami, po drugiej zaś – wpisać odpowiedni tekst. Musicie podać: kto zaprasza, kogo, kiedy (data oraz godzina) i gdzie (adres, numer telefonu). Zaproszenie jak na urodziny możecie rozesłać pocztą lub dostarczyć osobiście (np. z doczepionym balonikiem). Postarajcie się zrobić to nie później niż na tydzień przed planowaną zabawą, żeby rodzice dzieci mogli się przygotować.

Wydrukuj gotowe zaproszenia na dziecięce przyjęcie urodzinowe!
Redakcja poleca: Jak reagować na histerię dziecka [WIDEO]
Wielu rodziców, których dziecko robi sceny w miejscach publicznych, zastanawia się, jak reagować na histerię dziecka. W takiej sytuacji nie warto zwracać uwagi na reakcję i krytyczne uwagi otoczenia. Najważniejsze jest zapewnienie maluchowi bezpieczeństwa. Na rozmowę przyjdzie czas, gdy dziecko się uspokoi.

Co zaserwować na dziecięcy poczęstunek?

Wystarczy proste menu urodzinowe, bo dzieci podczas zabawy niewiele jedzą. Ważniejsze, by miały sporo napojów, np. soków owocowych, niegazowanej wody, kompotu. Zadbaj też o drobne przekąski, np. owoce, prażoną kukurydzę, malutkie kanapki. Kubeczki, talerzyki i serwetki kup najlepiej papierowe. Jeśli wybierzesz te z podobiznami różnych bajkowych bohaterów (np. z Kubusiem Puchatkiem), dzieciaki z pewnością będą zachwycone!

Zobacz też: Menu na przyjęcie urodzinowe dziecka - przepisy

Czym ozdobić mieszkanie na przyjęcie urodzinowe dla dziecka?

Oczywiście, puśćcie wodze fantazji! Wykorzystajcie do dekoracji bajecznie kolorowe serpentyny, kwiaty (możecie je zrobić z krepiny) czy baloniki, na których namalujecie np. imiona zaproszonych dzieci. W takim wystroju mali goście już od wejścia nabiorą ochoty do śmiechu i zabawy!

Jakie atrakcje zaplanować na kinderbal?

Dobrym pomysłem na początek jest wręczenie dzieciom karnawałowych czapeczek czy masek. Możesz je wykonać sama lub kupić po prostu w sklepie z zabawkami. Warto też namalować dzieciom różne wzorki na twarzach (użyj specjalnych farbek do ciała) albo poprzyklejać im zmywalne tatuaże. Oczywiście nie można zapomnieć o upominkach, które będziesz wręczać dzieciom w nagrodę za udział w rozmaitych konkursach. To nie musi być nic kosztownego, wystarczy np. guma do żucia, dropsy, plastelina czy pudełko kredek. Zadbaj tylko o równe obdzielenie dzieci. Nie powinno być tak, że np. jeden sprytniejszy malec nazbiera w konkursach kilka drobiazgów, a drugi – mniej obrotny – zostanie nagrodzony tylko raz lub wcale. Na wszelki wypadek miej w zapasie jakieś nagrody pocieszenia (liczą się przecież też dobre chęci!).

W co się bawić na dziecięcym przyjęciu?

Przedszkolaki często doskonale sobie radzą bez pomocy dorosłych. Ale w scenariusz imprezy warto wkalkulować kilka zajęć. To może być np. konkurs rysunkowy, gra w „zimno-ciepło”, „pomidora” czy „głuchy telefon”. Nie zaszkodzi też mieć w zanadrzu jakąś grę planszową, bierki lub pchełki. Na dziecięcych imprezach te całkiem proste, może nieco staromodne, zabawy zawsze się sprawdzają!

Zobacz też: Co robić, gdy dziecko nie dostało zaproszenia na urodziny rówieśnika?
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy