styczniowe maluchy są wyjątkowe - bobas w gwiazdkowym komplecie
fot. AdobeStock

Styczniowe dzieci są wyjątkowe! Dlaczego? (5 powodów)

"Wszystkie dzieci nasze są", ale wychodzi na to, że według naukowców to maluchy, które urodziły się w styczniu mogą mieć szczególne cechy charakteru i zdolności oraz bardzo ciekawą przyszłość przed sobą. Co styczniowe dzieci czeka w życiu?
Weronika Zagojska
styczniowe maluchy są wyjątkowe - bobas w gwiazdkowym komplecie
fot. AdobeStock
Jeśli twoje dziecko urodziło się lub urodzi się w styczniu, to masz szczęście! To świetny termin według naukowców z całego świata. Choćby dlatego, że dzieci urodzone w zimowe miesiące są zwykle zdrowsze. A to z prostego powodu, ciąża mamy, a zwłaszcza jej początek przypada na wiosnę i lato. Owoce i warzywa wtedy są pełne witamin i możemy dostarczyć organizmowi solidną dawkę słońca. Mamy są wówczas także zwykle bardziej zrelaksowane, w wiosenne i letnie miesiące jest dużo okazji, by wczuć się w wakacyjny, bezstresowy klimat.

Styczniowe dzieci są również tymi najstarszymi w klasie, co także ma wpływ na ich samopoczucie czy pozycję w grupie rówieśniczej.

Co mówią gwiazdy o styczniowych dzieciach?

Astrolodzy przypisują ludziom urodzonym w styczniu takie cechy jak upartość i dążenie do własnych wcześniej ustalonych celów. Zazwyczaj są inteligentni i zdolni, a jednocześnie odpowiedzialni, dobrze zorganizowani. Konsekwencja i pracowitość to ich kolejne cechy, które mogą sprawić, że będą w przyszłości pracować na stanowiskach zarządzających. Co ciekawe takie mocne osobowości, otoczone zawsze ludźmi i nie mające problemu z nawiązywaniem relacji (choć okazywanie emocji nie jest ich najmocniejszą stroną), są jednocześnie bardzo delikatne i czułe.

Są spod dobrego znaku Wodnika lub Koziorożca

Styczniowe dziecko to Wodnik lub Koziorożec, dwa gwiezdne znaki pełne pozytywnych skojarzeń. Koziorożce są zwykle mądre, cierpliwie, praktyczne i ambitne. Osoby spod znaku Wodnika: przyjacielskie, cechują się sprytem, są także lojalne i szczodre, zarówno kiedy chodzi o uczucia, jak i rzeczy materialne.

Zobacz też: Skowronek czy sowa? Znak zodiaku podpowie ci, jakim typem jest twoje dziecko!

Ich szczęśliwy kamień to granat

Granat symbolizuje zazwyczaj pokój, dobrobyt i zdrowie. Styczniowe dzieci, które noszą swój szczęśliwy kamień przy sobie, mogą liczyć na wieczne szczęście, brak chorób i bogactwo.


Ale równie ciekawe jest to jak badacze i naukowe badania charakteryzują osoby, które urodziły się w pierwszym miesiącu roku! [ciąg dalszy artykułu pod materiałem wideo]

Zobacz też: Jakie imię pasuje do znaku zodiaku twojego dziecka?

Redakcja poleca: Lampion z dyni: jak go zrobić krok po kroku? [WIDEO]
Lampion z dyni to jedna z tradycji na Halloween. Gotowy lampion może zdobić dom przez całą jesień, a nie tylko w święto duchów. Podpowiadamy, jak go zrobić w kilku prostych krokach (i co zrobić, żeby przetrwał dłużej!). Jego wykonanie naprawdę nie jest trudne!

5 wyjątkowych cech dzieci w styczniu urodzonych (wg naukowców!)

1. Zostają gwiazdami sportu

Według australijskich badań aż 33 % razy częściej dzieci urodzone w styczniu trafiają np. do piłkarskiej ligi. To dlatego, twierdzi jeden z prowadzących badania, Adrian Barnett, że zwykle są 12 miesięcy rozwojowo do przodu w stosunku do swoich kolegów urodzonych np. pod koniec roku.

2. O wiele częściej stają się sławne

Badania opublikowane w „Journal od Social Sciences” dowodzą, że olbrzymia liczba celebrytów jest spod znaku Wodnika, a to oznacza, że urodzili się między 20. stycznia, a 18. lutego. Zaliczają się do nich takie sławy jak: Alicia Keys, Oprah Winfrey, Justin Timberlake, Lewis Hamilton, Michael Jordan. A wśród polskich, np. Weronika Rosati, Justyna Kowalczyk, Grzegorz Krychowiak, Piotr Żyła czy Wojciech Mann.
  [content:0_15321,0_17069,1_2439,1_3283:GALGallery]

3. Idą na medycynę i zostają lekarzami

Brytyjscy naukowcy dowiedli w swoich badaniach, że styczniowe dzieci w przyszłości częściej zostają lekarzami rodzinnymi (internistami), niż ludzie urodzeni w innych miesiącach roku.

4. Są bardziej kreatywni w rozwiązywaniu problemów

Jak podaje „Time”, badania z 2015 roku odkrywają, że ludzie urodzeniu w styczniu i lutym wykazują wyższy poziom kreatywności i maja większą wyobraźnię, zwłaszcza jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów.

5. Jest im pisane bycie dyrektorami i prezesami

Tak, takie badania również przeprowadzono nad głównymi szychami z 500 firm najlepiej notowanych na giełdzie. Dowodzą, że styczniowe dzieci należą do tej zarządzającej czołówki, razem z marcowymi, kwietniowymi, listopadowymi i październikowymi. To jest 5 najlepszych miesięcy na urodzenie dziecka, jeśli chcesz mieć dziecko, które będzie w przyszłości zarządzać dużym przedsiębiorstwem. Ale uwaga! Przywódczy charakter może się kształtować już od maleńkości, więc trzeba go wspierać, a nie tłumić w zarodku mówieniem „jesteś niegrzeczny”.


A kiedy urodziły się/urodzą się wasze dzieci?
Czy widać już po nich wyjątkowy charakter (albo charakterek)?

 Zobacz też:

 


Źródło: Practical Parenting
Oceń artykuł

Ocena 6 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy