500 plus dla nauczycieli za pracę zdalną
fot. Adobe Stock

Nauczyciele dostaną 500+ na pracę zdalną

Rząd pomoże przygotować się nauczycielom do pracy zdalnej. Środki przeznaczone przez państwo nie wystarczą na zakup np. komputera, jednak będzie można za nie kupić dobrej jakości mikrofon lub kamerkę.
Joanna  Biegaj
500 plus dla nauczycieli za pracę zdalną
fot. Adobe Stock
Z uwagi na bardzo duży wzrost zakażeń koronawirusem rząd wprowadził nowe obostrzenia, między innymi zamknięcie szkół. Eksperci już kilka tygodni temu alarmowali, że większość dzieci zaraziła się w szkole lub przedszkolu, były już również śmiertelne ofiary wśród nauczycieli. Teraz lekcje odbywają się online, więc rząd podjął decyzję o dofinansowaniu nauczycieli.

Nauka zdalna dla wszystkich

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wczoraj, że z nauki zdalnej będą teraz korzystać również najmłodsze dzieci, czyli te z klas 1-3 szkoły podstawowej. Rząd zapowiedział już, że ma powrócić zasiłek opiekuńczy dla rodziców z powodu koronawirusa. Pomoc otrzymają również nauczyciele w postaci bonu 500+.
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.

Bon dla nauczycieli

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił: „Na wsparcie pracy zdalnej przez nauczycieli przeznaczamy również dodatkowy bon na zakup akcesoriów do pracy zdalnej - 500 zł”.  Taka sumie nie jest na tyle wysoka, by kupić np. komputer. Wystarczy jednak na zakup niezbędnych do pracy zdalnej akcesoriów, np. kamerki, słuchawek.

Nauczyciele, którzy zainwestują w taki sprzęt, otrzymają zwrot środków od państwa. MEN ma niebawem sprecyzować zasady, na jakich będzie można się o to ubiegać.

Źródło: biznes.radiozet.pl

Zobacz także
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy