Platforma Obywatelska zapowiada 500+ na każde dziecko
fot. Fotolia

PO da 500 zł na każde dziecko? Minister rodziny nie wierzy w te obietnice

Słowa lidera PO wywołały zamieszanie w mediach. Minister rodziny Elżbieta Rafalska skomentowała obietnicę 500+ na każde dziecko.
Hanna Szczesiak
Platforma Obywatelska zapowiada 500+ na każde dziecko
fot. Fotolia
"Można wiele obiecywać" – tak minister Elżbieta Rafalska komentuje słowa lidera Platformy Obywatelskiej, Grzegorza Schetyny.

500+ dla samotnych matek i rodzin z jednym dzieckiem?

Podczas konferencji prasowej Grzegorz Schetyna zapowiedział, że jeśli PO wygra wybory, poszerzy rządowy program 500+ i pieniądze trafią do rodzin z jednym dzieckiem oraz matek samotnie wychowujących dzieci.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska skomentowała te słowa w programie "Gość Wiadomości". "W ramach desperackich kroków szukania atutów programowych proponuje się udoskonalenie programu, choć w tak kosztowny sposób. Przypominam sobie, że gdy przyjmowaliśmy nasz projekt mówiono, że PiS kupuje wyborców, że to łapówka. Dziś kiedy bardzo odległy jest powrót do rządów – można wiele obiecywać. Trudno zbudować wiarygodność przez takie bardzo skrajne i mocno sprzeczne wypowiedzi" – powiedziała o słowach lidera PO Rafalska.

Czytaj także: Wiemy, na co rodzice wydają pieniądze z 500+!
Redakcja poleca: 500 plus - kto dostanie, a kto nie
Nasz ekspert wyjaśnia, komu przysługują pieniądze w ramach programu 500 plus. Sprawdź, ile możesz dostać!

Pierwsze efekty 500+

Minister Rafalska wielokrotnie informowała, że jak dotąd najważniejszym sukcesem programu 500+ jest wzrost liczby urodzeń w Polsce. Nie zgadza się z tym Grzegorz Schetyna. Według niego program "nie osiąga oszałamiającego sukcesu" – czytamy na fronda.pl.

Szanse na rozszerzenie programu 500+ i przyznanie pieniędzy na każde dziecko są niewielkie. Mimo to warto pomyśleć o zmianach, by dodatkowe pieniądze otrzymywały m.in. matki samotnie wychowujące dzieci. Kto według was powinien dostawać pieniądze z rządowego programu?

Zobacz także: Będą zmiany w programie 500+? Minister wyjaśnia

Źródło: wpolityce.pl, fronda.pl
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy