składanie wniosków o 500 plus
fot. Adobe Stock

500 plus: musisz się bardzo spieszyć ze złożeniem wniosku!

Zbliża się nowy okres świadczeniowy w programie „Rodzina 500 plus”. W związku z tym rodzice mają już coraz mniej czasu na złożenie wniosku!
Joanna  Biegaj
składanie wniosków o 500 plus
fot. Adobe Stock
Dane MRiPS wskazują, że spora część rodziców złożyła już wnioski o 500 plus. Zdecydowania większość wniosków, bo aż 3 mln 380 tys., została złożona drogą elektroniczną. Ponad 562 tys. – w formie papierowej. Ci, którzy jeszcze tego nie zrobili, mają czas jedynie do końca tego miesiąca.

Nowy okres świadczeniowy 500 plus

Już od 1 czerwca rozpocznie się nowy okres świadczeniowy, który potrwa do 31 maja 2022 roku. Jedynie złożenie wniosku do końca tego miesiąca gwarantuje, że świadczenie zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca. By była zachowana ciągłość wypłaty świadczenia wychowawczego, rodzice musieli złożyć wniosek do końca kwietnia 2021 r.

Już od 1 lutego rodzice mogli składać wnioski o 500 plus drogą elektroniczną (poprzez portal Empatia, bankowość elektroniczną, a także portal PUE ZUS). Złożenie wniosku za pośrednictwem poczty lub osobiście w urzędzie było możliwe od 1 kwietnia.

Nowelizacja ustawy

Rząd ma w planach zmianę zasad programu 500 plus. Aktualnie prowadzone są prace nad nowelizacją ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (to ona reguluje funkcjonowanie programu „Rodzina 500 plus”). W planach jest zmiana formy składania wniosków – ma się to odbywać jedynie drogą elektroniczną. Dodatkowo świadczenia mają być wypłacane bezgotówkowo – przelewem na wskazane konto bankowe.

Źródło: www.money.pl

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Czy 500 + jest sprawiedliwie rozdzielane? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów o to, czy ich zdaniem 500+ jest sprawiedliwie przydzielane i trafia do naprawdę potrzebujących. Z danych rządowych wynika, że programem 500+ objętych jest blisko 4 miliony dzieci. Kasa państwa wydała na ten program ponad 33 miliony złotych.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy