500 zł na dziecko - ministerstwo ostrzega przed oszustami

Uwaga! Nie klikajcie w linki, które oferują wzór wniosku o 500 zł na dziecko. To wyłudzanie pieniędzy!
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej  zamieściło na swojej stronie  komunikat ostrzegający przed oszustami:

"W związku z powstającymi stronami internetowymi, na których można pobrać wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego informujemy, że są to próby wprowadzenia w błąd obywateli w żaden sposób niezwiązane z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Wniosek o przyznanie świadczenia wychowawczego będzie darmowy. Będzie można go składać od momentu startu programu.  Wniosek będzie opracowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.  Będzie dostępny także na stronie internetowej ministerstwa.

W mediach społecznościowych pojawiła się nieprawdziwa informacja, że od stycznia 2016 r. wchodzi 500 złotych na dziecko wraz z możliwością pobrania gotowego wniosku. Podawany jest link do strony z wnioskiem, gdzie za jego pobranie trzeba wpisać numer telefonu. Jest to próba wyłudzenia pieniędzy za pobranie wniosku niemająca nic wspólnego z działaniami Ministerstwa Rodziny, Pracy Polityki Społecznej."

Zobacz także: 500 zł na dziecko - zgłoś uwagi i zmień projekt
Redakcja poleca: 500 plus - kto dostanie, a kto nie
Nasz ekspert wyjaśnia, komu przysługują pieniądze w ramach programu 500 plus. Sprawdź, ile możesz dostać!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy