Mama na spacerze z dziećmi zdaje sobie sprawę z błędów, które kiedyś popełniała
fot. Fotolia

6 głupich błędów, które każdy popełnia, zanim zostanie rodzicem

Przyznanie, że pojawienie się dziecka wszystko zmienia, jest banalne. Nie tylko zapominasz, czym jest sen, ale zdajesz sobie sprawę z błędów, które popełniałeś przed narodzinami dziecka.
Hanna Szczesiak
Mama na spacerze z dziećmi zdaje sobie sprawę z błędów, które kiedyś popełniała
fot. Fotolia
Nikt, kto nie jest rodzicem, nie zrozumie rodzicielstwa: pieluch, zabawek, problemów z brzuszkiem i zarwanych nocy. Niemal każdy popełnia ta 6 błędów. O tym, że to błędy, dowiaduje się dopiero po przyjściu na świat dziecka.

1. Pytanie ludzi o ich plany związane z założeniem rodziny

Pytanie o dzieci i założenie rodziny może wydawać się banalne. Jednak dla osób, które starają się o dziecko i z różnych powodów nie mogą go mieć, to cios prosto w serce. To "zwykłe" pytanie może zadać dużo bólu – lepiej je przemilczeć.
Redakcja poleca: Ten film wyciśnie łzy u każdego rodzica – rodzicielstwo w 84 sekundach
Udaj się z nami w podróż zaczynająca się od 2 kresek na teście, zdjęcia z USG, a kończącą się gdy...

2. Mówienie przyjaciółce, która próbuje zajść w ciążę, że na pewno się uda

Nie ma nic gorszego niż wymyślanie ładnych, pocieszających zdań. Zamiast słów, ważniejsza jest obecność i ramię, w które można się wypłakać. Nike nie potrzebuje twoich rad, zwłaszcza wtedy, jeśli sam nie masz dzieci.

3. Wmawianie znajomym, że teraz muszą postarać się o synka

Jeśli znajomi są rodzicami uroczej dziewczynki i starają się o kolejne dziecko, lepiej nie sugerować, która płeć "jest lepsza". Dla rodzica najważniejsze jest zdrowie dziecka. Chociaż każdy ma swoje preferencje, żaden rodzin nie chce słuchać wymądrzających się (bezdzietnych) znajomych.

4. Ocenianie rodziców

Rodzic nie powinien oceniać drugiego rodzica. Tym bardziej, bezdzietni nie powinni oceniać ŻADNYCH rodziców. Rodzice robią wszystko, żeby ich dzieci czuły się kochane i bezpieczne. Zamiast skomentować metody wychowawcze rodzica, lepiej ugryźć się w język i poczekać, aż będzie się na jego miejscu.

5. Myślenie, że jest się zmęczonym

Nikt, kto nie jest rodzicem, nie wie, co to zmęczenie. Zarwanie nocy z powodu nauki do egzaminu lub ważnego spotkania w pracy jest niczym w porównaniu z wieloma miesiącami bezsennych nocy. Dopiero będąc rodzicem, zdajesz sobie sprawę, że możesz nie spać 3 dni i wciąż funkcjonować.

6. Niedocenianie wolności i braku odpowiedzialności

Rodzicielstwo jest przepiękne, ale jest piekielnie trudne. Chociaż dzieci wnoszą do życia wiele radości i miłości, są także pożeraczami czasu. Leniwe popołudnie przed telewizorem jest przywilejem, na który rodzice rzadko kiedy mogą sobie pozwolić. Każde popołudnie wypełnione jest stertami naczyń, brudów i zabawek.

Jakie błędy wy popełniałyście?

Czytaj także: 10 błędów, które najczęściej popełniają rodzice

źródło: parent.co
Oceń artykuł

Ocena 3 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy