6-latek pożegnał umierającą 4-letnią siostrę
fot. Facebook/Matt Sooter

6-latek pożegnał umierającą młodszą siostrę. Trzymał ją za rękę i szepnął: "kocham cię"

Kilka godzin później dziewczynka zmarła, przegrywając walkę z rakiem. Rodzice mimo bólu są wdzięczni, że w ostatnich chwilach życia niewiele cierpiała.
Milena Oszczepalińska
6-latek pożegnał umierającą 4-letnią siostrę
fot. Facebook/Matt Sooter
Nie tak miało być – napisał na swoim facebookowym profilu Matt Sooter ze stanu Arkansas w USA, kiedy opublikował jedno ze zdjęć swoich dzieci – 6-letniego Jacksona i 4-letniej Addy. Dziewczynka leżała na szpitalnym łóżku i właśnie przegrywała walkę z rakiem. Brat nie chciał zostawić jej nawet na moment w tych ostatnich chwilach. Czule głaskał ją po czole i trzymał za rękę. Jego oczy były przepełnione miłością i troską. Zdjęcie, które Matt opublikował, ściska za serce. Nie wyobrażamy sobie, jak trudno jest coś takiego przeżywać.

Zobacz też: Wielkie poszukiwania dziecka z okładki!

Choroba szybko pokonała małą Addy

4-letnia Addy cierpiała na nowotwór złośliwy, który był niesamowicie trudny do wyleczenia. Guz znajdował się na dnie mózgu. W ostatnich dniach przed śmiercią choroba nagle zaczęła szybciej postępować. Było bardzo prawdopodobne, że już niewiele czasu jej zostało. Dziewczynka przestała jeść, większość czasu przesypiała. Nieuniknione wkrótce nastąpiło. Kilka godzin po tym, jak ojciec opublikował w sieci wzruszające zdjęcie dzieci, Addy odeszła. Mężczyzna zwierzył się: „to wszystko wydarzyło się szybciej, niż się spodziewaliśmy, ale jest w tym błogosławieństwo, że Addy na koniec tak niewiele cierpiała”.
Redakcja poleca: Jak dziecko uczy się i rozwija przez zmysły? [WEBINAR 1.]
Za nami pierwszy z 6 bezpłatnych webinarów dla rodziców, organizowanych w ramach akcji „Widzę, Słyszę, Czuję, Wiem” i prowadzonych przez Dorotę Zawadzką. Ekspertka opowiadała o tym, jak działają zmysły malucha, a ich prawidłowy rozwój wpływa na życie również w przyszłości.

Ostatnie pożegnanie rodzeństwa

6-letni Jackson wiedział o chorobie siostry, wiedział, że jej stan zdrowia jest poważny i że może tego nie przeżyć. Nie chciał jednak ani na moment zostawić Addy tej ostatniej nocy. Był przy niej, rozmawiał, czule przytulał. W pewnym momencie złapał dziewczynkę za rękę i wyszeptał: „kocham cię”. Było już późno i dzieci wkrótce zasnęły. Niedługo potem oddech dziewczynki stał się nieregularny, serce zaczęło słabiej bić, a po kilku godzinach zmarła. Kiedy Jackson obudził się następnego dnia rano, rodzice wytłumaczyli mu, że Addy umarła. Powiedział tylko: „do widzenia Siostrzyczko”.

Pogrążony w żałobie ojciec wyznał na facebooku: „mały chłopiec nie powinien żegnać się ze swoim towarzyszem zabaw i wspólnych psot, z najlepszym przyjacielem, ze swoją małą siostrą”.
Źródło: mirror.co.uk, globalnews.ca

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 13 głosy

Zobacz także

Popularne tematy