Niewidomy sześciolatek gra na pianinie utwory zespołu Queen
fot. Youtube/CBS News screen

Niewidomy 6-latek gra na pianinie i śpiewa światowe hity. Co za talent! „Muzyka jest w jego ciele”

O talencie tego kilkulatka mogliśmy się dowiedzieć dzięki jego mamie, która publikuje występy syna w sieci. Ma nadzieję, że dzięki temu ludzie staną się bardziej wrażliwi na potrzeby osób niewidomych. Dla niej to coś więcej, niż tylko chwalenie się muzycznymi zdolnościami syna.
Milena Oszczepalińska
Niewidomy sześciolatek gra na pianinie utwory zespołu Queen
fot. Youtube/CBS News screen
Avett Ray Maness jest niemal niewidomy od urodzenia. Nie przeszkadza mu to jednak w realizowaniu swojej pasji, jaką jest gra na pianinie. Chłopiec uwielbia Queen i The Turtles. Jego wykonania różnych utworów tych zespołów cieszą się ogromną popularnością w internecie. Musicie zobaczyć, jak niesamowicie utalentowany jest ten kilkulatek!

Urodzony z fibroplazją nerwu wzrokowego

Kiedy Avett Ray przyszedł na świat, jego rodzice usłyszeli od lekarzy niepokojącą diagnozę – chłopiec urodził się z fibroplazją nerwu wzrokowego. Na jedno oko nie widzi całkowicie, na drugie w minimalnym stopniu. Porusza się o lasce, czyta alfabet Braille'a. Te ograniczenia nie powstrzymują go jednak przed rozwijaniem talentu muzycznego.
Redakcja poleca: Gdy rodzi się chore dziecko...
Czasem ciąża przebiega bez niepokojących objawów, a mimo to na świat przychodzi chore dziecko. Jak dowiadują się o tym rodzice? Czy mogą liczyć na wsparcie?

Gry na pianinie uczy się sam!

Sześciolatek od jakiegoś czasu z pasją gra utwory swoich ulubionych zespołów. Jego wykonanie "Bohemian Rhapsody" grupy Queen zachwyciło internautów. Trzeba dodać, że chłopiec jest samoukiem, jeśli chodzi o grę na pianinie. Zobaczcie, jak fenomenalnie mu to wychodzi:
 
Dzięki talentowi Avett Ray szybko zdobywa tysiące subskrybentów na youtubie. Od czasu do czasu pojawia się też na prawdziwej scenie, gdzie ma okazję grać na żywo dla setek osób. „Ludzie coraz częściej proszą go o występ” – przyznaje Sara Moore, dumna mama chłopca. Dodaje też, że „muzyka jest w jego ciele”. Poprzez nią może wyrażać siebie.
Zobacz też: Instrumenty musyczne wspierające rozwój dziecka

Wzmocnić świadomość potrzeb osób niewidomych

Chłopiec jest mocno skupiony na rozwijaniu swojego talentu. Dużo ćwiczy, by efekty jego gry były jeszcze lepsze. Dla niego to możliwość robienia tego, co kocha, a dla jego mamy coś więcej. Sara Moore ma nadzieję, że upublicznianie w sieci występów syna i zdobywanie coraz szerszego grona odbiorców pomoże w poprawie jakości życia osób niewidomych. Wciąż borykają się oni z różnymi ograniczeniami, które napotykają ich z zewnątrz. Z własnym kalectwem są w stanie radzić sobie doskonale, co pokazuje choćby przykład Avetta, ale trzeba jeszcze dać im możliwość normalnego, godnego funkcjonowania w społeczeństwie.

Źródło: goodnewsnetwork.org [content:0_15493,2_1348,0_22552,0_22321:CMNews]
Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy