6 sposobów na to, żeby począć chłopca [WIDEO]

Wiedziałaś, że płeć dziecka to nie do końca loteria? Są pewne sposoby, które zwiększają szansę na poczęcie chłopca oraz takie by posiadać córeczkę. Oto metody, które powinniście stosować, jeśli chcecie mieć syna.

Zobacz inne z serii: Ciąża bez tajemnic (16)

Chcesz mieć syna? Zaplanowanie płci dziecka jest w jakimś stopniu możliwe. Choć nie zawsze się sprawdza i nie należy temu ufać w 100 procentach, to są sposoby, które zwiększają szansę na poczęcie chłopca. Oto kilka sposobów, które mogą zwiększyć prawdopodobieństwo poczęcia syna.

1. Kochajcie się w odpowiednim czasie

Co to oznacza w praktyce? Najlepiej starać się o ciążę w dniu owulacji lub dzień po niej. Wtedy plemniki, które mają chromosom Y (czyli teoretycznie zakodowaną w sobie płeć męską) są szybsze niż te z płcią przeciwną (chromosom X). Jeśli są szybsze, to jest większa szansa, że w dniu owulacji pierwsze dotrą do komórki jajowej i ją zapłodnią. A dlaczego muszą być te konkretne dni? Ponieważ mimo że plemniki Y są szybsze, to są również słabsze od tych z chromosomem X, więc nie mogą zbyt długo czekać na moment jajeczkowania, bo po prostu ich żywotność jest nieco krótsza. Aby ułatwić im zadanie i mieć większe szanse na syna, kochajcie się więc pod koniec fazy płodnej, czyli właśnie w dniu owulacji.

2. Zaplanuj odpowiednią dietę

Nie od dziś wiadomo, że dieta sprzyja płodności, może ją zwiększyć lub  zaburzać. Dobrze zbilansowana dieta może również zwiększyć szanse na poczęcie chłopca, a to wszystko za sprawą menu bogatego w sód i potas, ale ze zmniejszonymi dawkami w magnezu i wapnia. Zmiany w diecie najlepiej wprowadzić około 3 miesiące przed planowaniem poczęcia, tak by dieta na płodność przyniosła już skutki gdy zaczniecie się starać o ciążę. Do diety włącz m.in. ogórki, ziemniaki, banany, pietruszkę, suszone owoce i pij sok pomidorowy.

3. Zadbajcie o swoje zdrowie i płodność

Osoby, które są zdrowe i odpowiednio się odżywiają mają większe szanse na zajście w ciążę, ponieważ z racji zdrowotnych, ich płodność jest większa. Udowodniono naukowo, że bycie w ciąży z chłopcem i później jego urodzenie są bardziej obciążające dla organizmu. Dlatego też szanse na urodzenie chłopca są nieco większe u kobiet, które są zdrowe, silne i sprawne fizycznie w ciąży, a także przed nią.

4. Zrezygnuj z odchudzania przed ciążą

Ponoć urodzenie chłopca wiąże się z większym wysiłkiem fizycznym (chłopcy zazwyczaj są nieco więksi już jako noworodki), dlatego też organizm musi być przygotowany na taką ewentualność i mieć więcej siły. Nie należy też specjalnie się odchudzać, ponieważ to bardzo często osłabia organizm. Prawdopodobnie dlatego kobiety mniejsze i szczuplejsze statystycznie częściej rodzą dziewczynki - z większym wysiłkiem organizm mógłby nie dać sobie rady.

5. Zadbaj o swojego partnera

Nie tylko kobieta musi zadbać o siebie przed ciążą. Pamiętaj, że to zdrowie mężczyzny ma wpływ na jakość nasienia i to, czy jego plemniki mają więcej chromosomów X czy Y (choć, nie oszukujmy się, jest to też zależne od genetyki). Jak już zostało wspomniane, plemniki z męskim chromosomem Y są szybsze, ale też i słabsze, dlatego należy bardziej zadbać o siebie by także i plemniki były zdrowsze. Już 3 miesiące przed staraniami o ciążę (takiego czasu potrzeba by czynniki zewnętrzne wpłynęły na jakość nasienia) należy rzucić palenie, ograniczyć spożycie alkoholu, unikać toksyn i zrezygnować z obcisłej bielizny na rzecz luźnych bokserek (przegrzanie szkodzi nasieniu!).

6. Kochajcie się w konkretnych pozycjach

Wybierajcie takie, w których biodra kobiety są wyżej, szczególnie dobrze sprawdzają się pozycja klasyczna, ale z uniesionymi biodrami oraz wszystkie kolanowo-łokciowe. Takie pozycje sprzyjają wędrówce plemników do ujścia szyjki macicy i dalej. Znowu jest to ważne z punktu widzenia słabszych plemników z chromosomem Y, które będą miały dzięki takim pozycjom ułatwiony dostęp do komórki jajowej.

Zobacz także:

Ocena (8 ocen)

4.8

Zobacz także

Popularne tematy