fot. screen video/Cradled Creations

6 minut – a  przypomni Wam się wszystko. Musicie zobaczyć ten film!

Poród, towarzyszący temu lęk i ból, twarz ukochanego, który ze łzami w oczach przecina pępowinę i zaskoczenie na twarzy starszego dziecka, gdy pokazujemy mu rodzeństwo. Pamiętacie to?
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
fot. screen video/Cradled Creations
Narodzinom drugiego dziecka towarzyszą emocje podobne do tych z pierwszego porodu. Jest lęk czy wszystko będzie przebiegać dobrze, czy damy radę, czy dziecku nic się nie stanie, czy będzie bolało nas tak jak poprzednio. Jest też radość, że kolejne dziecko już w drodze i nasz maluszek w domu będzie mieć rodzeństwo. 

Ten 6-minutowy film pokazuje właśnie to wszystko. Te emocje, pot i łzy. Przyjście na świat małego Teodora było dla jego rodziców wspaniałym przeżyciem, zwłaszcza dla taty. Chwila, kiedy nie może dłużej patrzeć na ból swojej żony i zaczyna płakać, naprawdę  ściska za serce. Od razu przed oczami stają nam twarze naszych mężów/partnerów, którzy dzielnie dotrzymywali nam towarzystwa na sali porodowej. 

Zobacz także: Co czuje mężczyzna w czasie porodu?

Zobaczcie koniecznie ten film!Niezwykle poruszający jest także ten magiczny moment, gdy nasze dzieci spotykają się po raz pierwszy. Towarzyszy temu wiele emocji i zdenerwowania, bo chcemy bardzo, by dzieci od razu się zaakceptowały, by poczuły więź.

Nie każdy ma szansę nagrać taki cudowny film na pamiątkę. Ja swoje porody pamiętam jak przez mgłę. Gdy jednak zobaczyłam ten film, wiele obrazów pojawiło się w pamięci. Oczy męża, skakanie na piłce, nieśmiałe spojrzenia starszego synka na małe zawiniątko przyniesione do domu. 

Dziękuję rodzicom małego Teodora, że podzielili się ze wszystkim tym wspaniałym nagraniem. Życzę tej rodzince wspaniałych i spokojnych chwil.

A Ty pamiętasz swój poród? Było podobnie jak na tym filmie?

Jazda na porodówkę - co ma robić partner?
Redakcja poleca: Poród z partnerem – film
Każda kobieta obawia się porodu. Czy warto przeżyć to wydarzenie razem z partnerem? Odpowiada nasz psycholog Adriana Klos.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 15 głosy

Zobacz także

Popularne tematy