GRY
 
 

6 największych niespodzianek macierzyństwa, których doświadczyła każda mama

Każda świeżo upieczona mama doskonale wie, że macierzyństwo zmienia wszystko. Oto lista 6 rzeczy, które mogą cię zdziwić w czasie pierwszych 12 miesięcy bycia mamą.

Zaskoczone dziecko trzyma rączki na buzi
fot. Fotolia
Poradniki, mama i przyjaciółki nie zdradzą ci wszystkich sekretów macierzyństwa. Większość z nich odkryjesz sama. W ciągu pierwszego roku życia malucha wiele się zmienia i nieraz będziesz zaskoczona.

Wychodzenie z domu zajmie wieczność

Zanim zostałaś mamą, mogłaś w ciągu 10 minut wyszykować się, wybiec z domu i być w umówionym miejscu. Teraz będziesz potrzebowała dodatkowych 15-20 minut (albo godziny). Możesz być zorganizowaną mamą, ale czasem zapomnisz telefonu, innym razem będziesz musiała zmienić pieluszkę (oczywiście już po zapięciu dziecka w foteliku) lub w drodze zdasz sobie sprawę, że zapomniałaś ukochanej maskotki. Zaufaj nam, to nie takie łatwe!
Redakcja poleca: Nadepnięcie na lego oraz 9 sytuacji, w których mama mówi słowo na „k”
Co mówi mama, która nadepnie bosa stopą na klocek lego? Zobacz sytuacje znane tylko mamom, w których ciężko nie zakląć.

Twoje priorytety ulęgną zmianie

Zapewne będziesz miała wizję siebie, jako dobrze zorganizowanej mamy.  Zahaczysz o siłownię w drodze do pracy, raz w tygodniu kawa z przyjaciółką, a gdy twój maluch będzie spał, zajmiesz się domem. W rzeczywistości, dziecko zawsze jest na pierwszym miejscu i żaden organizer nie pomoże ogarnąć tego chaosu.

Twoja waga nie zawsze będzie wskazywać tę samą wartość

Laktacja przyspiesza przemianę materii. Oznacza to, że karmiąc piersią, chudniesz! Zwykle ciążowe kilogramy znikają same, bez diety odchudzającej czy godzin spędzonych na siłowni. Jeśli jednak szybko przestaniesz karmić, a będzie zależało ci na powrocie do dawnej wagi, konieczna będzie zmiana trybu życia.

Twój okres może zniknąć... na chwilę

W zależności od tego, jak długo karmisz piersią i jak twoje ciało reagowało na ciążę i poród, możesz stracić okres – nawet na rok! Gdy już wróci, może okazać się, że nowy cykl będzie się odrobinę różnił od poprzedniego.

Gdy pomyślisz, że już wszystko rozgryzłaś, prawdopodobnie jesteś w błędzie

Myślisz sobie, że jesteś szczęściarą, bo twoje dziecko przesypia całą noc. Niestety, gdy maluch uczy się raczkować, chodzić i mówić, wszystkie te procesy pobudzają jego mózg, ale też ciało. Nie powinnaś panikować, jeśli twoje dziecko nagle przestanie spać w nocy. Wszystko powinno wrócić do normy.

Wygląd Twojego dziecka się zmieni

Możliwe, że pewnego dnia zaczniesz się zastanawiać co stało się z tym niebieskookim, brązowowłosym maleństwem przyniesionym ze szpitala. Nie bądź zaskoczona, jeśli włoski twojego dziecka zmienią kolor czy zmienią się jego rysy twarzy.

Co was najbardziej zaskoczyło na początku macierzyństwa?

Czytaj także: Mamy to bohaterki! Zobacz, co zrobiła ta mama

źródło: popsugar.com
Doładuj
Przeładuj