pieluszka
fot. fotolia.com

6 rzeczy, które mama chłopca powinna wiedzieć o penisie synka

Penis synka to dla młodej mamy zagadka. Nawet, jeśli miałaś młodszego brata, na początku możesz być zaskoczona, ile niespodzianek może ci sprawić siusiak twojego niemowlaka. Przeczytaj, na co powinnaś być gotowa.
Adela Prochyra
pieluszka
fot. fotolia.com

Pielęgnacja małego synka różni się od pielęgnacji dziewczynki. Mały penis to naprawdę ważny temat dla początkującej mamy, a później także dla dziecka. Możesz mieć całą wiedzę tego świata, a twój synek pod tym względem i tak cię zaskoczy. 

1. Chłopiec ma erekcję już od pierwszego miesiąca życia

Może się to zdarzyć już w 2. tygodniu życia albo nawet wcześniej. Nie denerwuj się, to całkowicie normalne. Na tak wczesnym etapie rozwoju to objaw czysto fizjologiczny, który nie ma wiele wspólnego z erotyką. 

Redakcja poleca: Jak przewijać noworodka - krok po kroku [WIDEO]
Jak przewijać noworodka? Prezentujemy film instruktażowy o przewijaniu noworodka krok po kroku, na którym położna wyjaśnia, w jaki sposób powinna wyglądać zmiana pieluszki maluszka. Na szczęście, każdy rodzic nabiera w tym prędzej czy później wprawy.

2. Chłopiec-niemowlak może obsikać wszystko dookoła

 

Przewijanie chłopca powinno być szybkie właśnie z tego względu. Niemowlak może zacząć siusiać w dowolnym momencie, a jeśli jest bez pieluszki, mocz poleci wysoko w górę i wszędzie naokoło. Nie ma na to mądrej rady. Żeby zapobiec zamoczeniu wszystkiego wokół, można ewentualnie trzymać przy przewijaku tetrową pieluchę lub chusteczkę i szybko reagować w razie potrzeby. 

3. Penis w pieluszce powinien być skierowany do dołu

Młodzi rodzice na początku mogą na to nie wpaść. Gdy penis jest skierowany w górę, dziecko będzie miało ciągle mokre ubranko, bo mocz będzie wyciekał górą pieluszki.  

4. Penis jest bardzo interesujący dla dziecka

To nic złego, że mały chłopiec dotyka swojego penisa. Chce poznać swoje ciało tak samo, jak poznawał stópki (pamiętasz okres, gdy ciągle wkładał je do buzi?), rączki i wszystko inne. Jeżeli twój synek ma siostrę, dla niej to też będzie ciekawa rzecz. Nie reaguj nerwowo, gdy zechce dotknąć penisa swojego braciszka. Spokojnie wytłumacz jej, co to jest i dlaczego trzeba się z nim obchodzić ostrożnie. 
 

[content:0_1555,0_4050,2_1014:PsychologicalTest]

5. Penis to naprawdę ważny temat dla chłopca

Będzie się nim bawił w kąpieli, będzie go dotykał, będzie cię pytał, dlaczego czasami penis stoi, będzie chciał obejrzeć penis swojego taty, będzie chciał o nim rozmawiać. Nic dziwnego, w końcu to bardzo ważna część chłopięcego ciała. Przyjmij to wszystko ze spokojem. 

6. Może dojść do zapalenia prącia

To rzadkie przypadki, ale się zdarzają u małych chłopców. Penis jest wtedy czerwony, bolesny, może wyciekać z niego ropna wydzielina. W takiej sytuacji idź z dzieckiem do lekarza - on oceni, czy trzeba podać antybiotyk, czy wystarczy staranniejsza pielęgnacja. 

Czytaj też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 23 głosy

Zobacz także

Popularne tematy