GRY
 
 

7 kłamstw, które rodzice mówią dzieciom (i nie mają wyrzutów sumienia)

Plac zabaw jest już zamknięty, a Internet działa tylko do godziny 18… Jakie kłamstewka opowiadają rodzice dzieciom? Sprawdź, ile z tych 7 kłamstw mówisz swojemu dziecku. ;)

Kobieta kłamie
fot. Fotolia
Jedno małe, niewinne kłamstewko jeszcze nikomu nie zaszkodziło… Szczególnie wtedy, gdy to rodzice okłamują dzieci. Oto 7 kłamstw, które są deskami ratunkowymi rodziców, którzy chcą w samotności zjeść czekoladę albo zobaczyć ulubiony serial.

1. Ups! Już 18, Internet jest już wyłączony.

Masz ochotę zobaczyć ulubiony serial albo nowy odcinek programu, a twoje dziecko od godziny karmi kotka w aplikacji na twoim tablecie. Masz szczęście, że o 18 Internet już nie działa (dla dzieci, oczywiście).
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...

2. Telewizor działa tylko podczas deszczu.

Masz dość kreskówek, które twoje dziecko zna już na pamięć (tak, ty też je znasz). Żeby nie oglądać Świnki Peppy po raz siedemnasty, mówisz dziecku, że telewizor działa tylko wtedy, gdy pada.

3. Kochanie, ta czekolada jest bardzo pikantna, nie będzie ci smakować.

Męczy cię jedzenie batoników w łazience, więc wymyśliłaś sposób na jedzenie słodyczy nawet w towarzystwie dzieci: mówisz maluchowi, że ta czekolada jest gorzka/słona/pikantna. Smacznego!

4. O nie, ktoś musiał ukraść twoją bardzo głośną grającą zabawkę…

Dźwięk grającego misia albo bębenka doprowadzał cię do szału? Kradzież zabawki przez nieznanego złoczyńcę to zawsze dobra wymówka!

5. Oczywiście, możesz  bawić się na dworze, jak długo chcesz. Tylko uważaj na grasujące niedźwiedzie!

Cieszysz się, że twój maluch spędza czas na dworze, zamiast siedzieć w domu przed telewizorem. Ale przed nim praca domowa, kolacja i wieczorna kąpiel. W takich sytuacjach niebezpieczne zwierzęta to najlepsi przyjaciele rodziców.

6. Ten piesek na poboczu jezdni tylko śpi.

Niektóre kłamstwa to mniej wylanych przez dziecko łez. Tak jest w tym przypadku – łatwiej powiedzieć maluchowi, że zwierzę na drodze na chwilę się zdrzemnęło. Prawdy dowie się w swoim czasie.

7. Cola smakuje jak kawa, wiesz? Przecież ty nie lubisz kawy…

Twój maluch wykrzywia się, kiedy parzysz rano kawę? Uf, masz szczęście!  Cola ma kolor podobny do kawy, więc przekonanie dziecka, że smakują tak samo nie będzie problemem.
 
Dzięki tym kłamstewkom życie rodzica jest odrobinę łatwiejsze… Korzystasz z nich czasem? Pamiętaj tylko, że każde kłamstwo ma krótkie nogi, nawet tak niewinne. Twoje dziecko jest sprytniejsze, niż myślisz! ;)

Polecamy: Każda mama ma tysiąc twarzy

Ocena (3 oceny)

3.7
Doładuj
Przeładuj