Dzień Dziecka Kinder Niespodzianka
fot. Adobe Stock

7 kreatywnych pomysłów na Dzień Dziecka

1 czerwca, czyli święto wszystkich maluchów, zbliża się wielkimi krokami. Co zrobić, aby było wyjątkowe i niezapomniane? Oto 7 niebanalnych aktywności, które zapadną w pamięć nie tylko dzieciom, ale i wam!
Dzień Dziecka Kinder Niespodzianka
fot. Adobe Stock
W temacie tego, że pokoje naszych pociech przepełnione są zabawkami, my-rodzice w większości możemy być chyba zgodni. Bywa jednak, że nie ma na tę zabawę czasu, lub po prostu brakuje towarzystwa. Z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka warto więc, zamiast wybierać kolejne zabawki, warto postawić na przygodę i rodzinny czas. Wspólne aktywności i drobny upominek, jak np. Kinder Niespodzianka, będą cenniejsze niż nowa lalka czy samochodzik!
Oto 7 niebanalnych pomysłów na spędzenie tego dnia!

1: Gra terenowa

Las, pobliski park, czy nawet własny ogródek mają szansę stać się tego dnia prawdziwą dżunglą, pełną nierozwiązanych zagadek, tajemniczych znaków i ukrytych skarbów. Kamień, ławka, karmnik dla ptaków – wszystko to ma szansę stać się drogowskazem do celu zaznaczonego na wcześniej przygotowanej mapie.
Spakujcie do plecaka lornetkę, lupę i koniecznie aparat fotograficzny. Niech to będzie prawdziwa przygoda! Dobrym pomysłem będzie również zabranie ze sobą koca i kosza piknikowego z ukochanymi dziecięcymi smakołykami.  Odpoczynek na łonie natury to najlepsza nagroda po dniu pełnym wrażeń.
Redakcja poleca: Superniania: Zabawa ma pobudzać kreatywność dziecka – obejrzyj film
Moja ulubiona zabawa z dzieciństwa? Bezkonkurencyjnie: zabawa w dom i w szkolę. Moje lalki dostawały bardzo dużo dwój, bo nic się nie uczyły! – opowiada Dorota Zawadzka.

2: Karaoke

Nawet jeśli w domu masz malucha, który nie potrafi jeszcze czytać, z pewnością są piosenki, które zna na pamięć! Zresztą wcale nie potrzebujecie profesjonalnego programu muzycznego do karaoke. Wystarczy odpowiednia aplikacja, lub dostępny w Internecie kanał z ulubionymi piosenkami.
Jeśli zaś karaoke niekoniecznie do was przemawia, możecie urządzić konkurs piosenki. Przygotować scenę, kostiumy i przede wszystkim statuetki dla najlepszego wokalisty lub wokalistki!

3: Zamiana ról

A gdyby tak na jeden dzień ponownie stać się dzieckiem i rodzicielskie stery oddać w ręce swoich pociech? Kiedy ostatnio droga mamo miałaś splecione dwa warkocze? A ty, drogi tato, pamiętasz swoją ostatnią wyprawę do piaskownicy?  Ten eksperyment ma szansę nie tylko dostarczyć wam mnóstwa radości, ale przede wszystkim spojrzeć na świat z innej, bardziej beztroskiej-dziecięcej perspektywy. To także pretekst, by przy okazji „przemycić” odrobinę wiedzy. Choćby o tym, jak sortować ubrania przed wrzuceniem ich do pralki lub… jak zrobić zupę pomidorową „jak u mamy”!

4: Rodzinne gotowanie

Skoro już przywołana została pomidorowa, przenieśmy się do kuchni. Dzień Dziecka to święto najmłodszych, więc menu tego dnia powinno być przygotowane przede wszystkim z myślą o nich. Warto jednak zadbać o nie wspólnie i razem zatracić się w kuchennych rewolucjach. Zadbajcie o to, żeby było smacznie, zdrowo, kolorowo i… zjawiskowo! Być może zrobione tego dnia kanapki w kształcie zwierzątek albo naleśniki z oczami zainspirują was do przygotowywania takich posiłków na co dzień?
Gotowanie może być główną atrakcją dnia, lub towarzyszyć innym planom. Jeśli szykujecie kosz piknikowy, również nie zapomnijcie o atrakcyjnych przekąskach i kolorowych koktajlach!

5: Dzień tematyczny

Piraci, kowboje, księżniczki, leśne zwierzęta a może bohaterowie ulubionej książki? Zastanówcie się, które kostiumy sprawiłyby wam najwięcej przyjemności i… przygotujcie je samodzielnie. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w tym wyjątkowym dniu wybrać się w nich na spacer po okolicy i zrobić kilka pamiątkowych zdjęć. Nie zapomnijcie również o atrybutach. Król musi mieć berło, wróżka różdżkę, a mała biedroneczka… zdecydujcie sami!

6: Latawiec

Czy wiesz, jak sprawić, aby wzniósł się w powietrze? Nie jest to takie proste, prawda? Ale gdy już się uda, satysfakcja gwarantowana. Dzień dziecka to dobra, o ile nie najlepsza okazja, żeby obudzić w sobie wewnętrzne dziecko i przypomnieć sobie czasy, kiedy wzniesienie latawca w powietrze było celem dnia. A potem przekazać tę tajemną wiedzę dzieciom.
Zanim jednak wyjdziecie na powietrze, sami przygotujcie latawiec. Wystarczą cienkie listewki i trochę materiałów papierniczych. Z pewnością wszystko znajdziecie w domu. Dekorujcie, ozdabiajcie i niech klasyczny kształt latawca będzie jedynie punktem wyjścia w tworzeniu własnych, latających dzieł sztuki.

7: Wieczór przed ekranem

Popcorn, kocyk, przygaszone światło i film przyrodniczy lub ulubiona bajka. Brzmi jak doskonałe zwieńczenie pełnego atrakcji dnia.
Jeśli jednak macie ochotę na więcej atrakcji, warto sięgnąć po zabawę z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości. Idealnym rozwiązaniem będzie Applaydu – nowa aplikacja mobilna od Kinder. Dzięki niej zabawki z Kinder Niepodzianki mają szansę ożyć na waszych oczach – każdą zabawkę można bowiem zeskanować i odblokować jako postać w grze.

Więcej o aplikacji możecie przeczytać >>> TUTAJ

Zaproponowane w Applaydu gry kierowane są przede wszystkim dla dzieci w wieku od czterech do dziewięciu lat. Przygotowane zostały we współpracy z ekspertami z Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Oksfordzkiego. Dzięki temu nie tylko bawią, ale i uczą oraz rozwijają umiejętności poznawcze, między innymi z zakresu matematyki, zdolności motorycznych, czytania i pisania oraz zapamiętywania.

Należy także zaznaczyć, że aplikacja zaprojektowana została w taki sposób, aby mogła być używana przez całą rodzinę. Jednocześnie jednak, gdy maluch korzysta z niej sam, by rodzice mogli być pewni, że zostały wdrożone odpowiednie zabezpieczenia gwarantujące dzieciom bezpieczną zabawę. Przestrzeń zabawy jest miejscem bezpiecznym, wolnym od reklam i zakupów. Ma również wbudowaną funkcję kontroli rodzicielskiej, opcję raportowania aktywności i możliwość wyboru poziomu trudności.

Bawcie się dobrze!


Artykuł powstał z udziałem marki Kinder Niespodzianka
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy