GRY
 
 

7-latek pozostawiony przez rodziców w lesie – odnaleziony!

Co się z nim działo? Jak przetrwał 6 dni i nocy w lesie? Cała ta historia jest nieprawdopodobna!

7-latek odnaleziony
fot. źródło: latestnewsresource.com
Przez blisko tydzień cały świat żył historią 7-latka, pozostawionego przez rodziców za karę w lesie. Chcieli mu dać nauczkę za złe zachowanie, a sami dostali ją w zwielokrotniony sposób. Okazało się bowiem,  że kiedy po kilku minutach zawrócili po chłopca, tego nie było już na poboczu drogi. Setki policjantów, strażaków i ochotników, przeszukiwało las bez skutku, aż do dziś. Chłopca odnaleziono 7 km od miejsca pozostawienia!

"Czy masz na imię Yamoto?"

– 7-latek poza zmęczeniem i obniżoną temperaturą ciała, nie ma innych obrażeń – poinformowali lekarze, którzy zajęli się chłopcem. Wszyscy zadają sobie pytanie, gdzie przebywało dziecko i jakim cudem przetrwało w lesie przez tyle dni? 

Chłopiec odnalazł oddaloną o 7 km opuszczoną bazę wojskową i tam, w budynku koszar, znalazł schronienie. Żeby nie zmarznąć w nocy, kiedy to temperatura w górach spada do kilku stopni Celsjusza, dziecko opatulało się materacami zgromadzonymi  w bazie. Niestety 7-latek nie odnalazł żadnego jedzenia i przez 6 dni pił wyłącznie wodę! To fascynujące, jak zaskakująco dobrze poradził sobie w obliczu tak niebezpiecznej sytuacji. Przetrwanie w lesie przez 6 dni, nie zawsze udaje się nawet dorosłym osobom.
Redakcja poleca: Zwierzęta w lesie – borsuk – film
Chcesz poznać zwierzęta mieszkające w lesie? Tu dowiesz się jak wygląda borsuk i jakie są jego zwyczaje. Zapraszamy do oglądania.


Ojciec chłopca przeprasza

–Moje przesadne zachowanie sprawiło ogromny ból mojemu synowi. Bardzo przepraszam za problemy, jakie wywołałem wśród ludzi zaangażowanych w poszukiwania. Bardzo kocham swojego syna i od teraz chcę spędzać z nim więcej czasu. Bardzo wszystkim dziękuję – przepraszał publicznie ojciec chłopca. Skruszony, ale i zawstydzony faktem, że o jego nieodpowiedzialności dowiedział się cały świat. 

Czy rodzice zmienią swoje zachowanie wobec syna?
Czy skorzystają z pomocy psychologów, którzy nauczą ich jak rozmawiać z dzieckiem, jak go karać i jak nagradzać? Trudno ocenić, na ile ta historia wstrząsnęła nieodpowiedzialnymi rodzicami i jakie wnioski wyciągną. Oby zmądrzeli!

Przeczytaj także jak zaczęła się ta historia: Przez głupotę rodziców, dziecko jest samo w lesie już od 2 dni!
 

Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj