lutowe dzieci
fot. Adobe Stock

7 powodów, dla których lutowe dzieci mają przewagę nad innymi

Dzieci urodzone w tym miesiącu są szczególnie stworzone do jednego zawodu, który uczyni ich życie niebanalnym i kolorowym.
Agnieszka Majchrzak
lutowe dzieci
fot. Adobe Stock

Jeżeli urodziłaś dziecko w lutym lub lada moment to się stanie, to masz duże szczęście! Tak mówią naukowcy i gwiazdy -  według nauki istnieje wiele powodów, dla których dzieci urodzone w drugim miesiącu roku mają przewagę nad resztą nas.

Odważni, lojalni i wierni

Takie cechy lutowym dzieciom przypisuje astrologia. Zgodnie z nią maluchy urodzone w tym miesiącu są spod znaku Wodnika (20 stycznia-18 lutego) lub Ryby (19 lutego-20 marca). W przyszłości będą to odważni, wierni i lojalni ludzie. Ale przede wszystkim są to urodzeni artyści – bardzo oryginalne i kreatywne osoby. Pewnie już niedługo się o tym przekonasz.
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.

7 powodów, dla których lutowe dzieci są wyjątkowe (tak mówi nauka!)

1. Dziecko będzie sławne

Szczególnie urodzenie malucha w pierwszych dwóch tygodniach lutego (dokładnie do 18 lutego, kiedy jeszcze jest znak Wodnika) czyni z niego wręcz stworzonego do bycia sławnym. Jak wynika z badania opublikowanego w "Journal of Social Sciences" "najwięcej celebrytów jest spod znaku Wodnika". Sławni ludzie z tego miesiąca to: piłkarz Christiano Ronaldo, dziennikarka i satyryczka Ellen DeGeneres, dziennikarka Oprah Winfrey, aktorka Jennifer Aniston, piosenkarz Justin Timberlake, a spośród polityków jeden z największych prezydentów Stanów Zjednoczonych Abraham Lincoln.

2. Może stać się mistrzem sportu

I zostać na przykład legendą koszykówki. Badania Uniwersytetu w Harvardzie z 2006 roku, w których wzięło udział około 21 tys. dzieci z całego świata, pokazały, że osoby urodzone w lutym były wyższe i ważyły ​​więcej w wieku siedmiu lat niż ich rówieśnicy urodzeni w innych porach roku. Legenda NBA, Michael Jordan, obchodzi swoje urodziny 17 lutego.

3. ... Lub sławnym artystą

Badanie przeprowadzone przez brytyjskie Biuro Statystyki Krajowej wykazało, że osoby urodzone w lutym częściej są artystami. Znani artyści urodzeni w lutym to malarze Pierre-Auguste Renoir, Norman Rockwell i oraz fotograf Ansel Adams.

5. Dziecko będzie mieć udaną karierę

Nawet jeżeli nie dotrze na szczyty sportowych lig lub najlepszych galerii malarskich, lutowe dziecko będzie bardzo zadowolone ze swojego życia. Ankieta careerbuilder.com pokazała, że osoby urodzone w tym miesiącu są jako dorośli jednymi z "najbardziej zadowolonych" ze swojej pracy.

6. Twoje dziecko jest unikalne

Luty to jedyny miesiąc w roku z 28 dniami. Co cztery lata, staje się dodatkowo wyjątkowym miesiącem przestępnym i otrzymuje jeden dzień więcej. Ale szanse na urodzenie się w tym dniu są niewielkie i to czyni dzieci z 29 lutego jeszcze bardziej wyjątkowymi.
  [content:0_21249,,0_4251,1_2573,2_1032:PsychologicalTest]

4. Kwiatem urodzenia są fiołek i pierwiosnek
  Urodzeni w lutym jako kwiat narodzin mają dwa urocze kwiaty: fiołek i pierwiosnek. Fiolet oznacza lojalność i wierność, zaś pierwiosnek symbolizuje młodość i nieśmiertelną miłość.

5. Kamieniem urodzenia jest ametyst

Przez stulecia ametyst był jednym z najbardziej czczonych kamieni na świecie. Był to królewski, purpurowy klejnot uważany za symbol władzy i luksusu, a także klasy i odwagi.

I tego właśnie życzymy waszym dzieciom! Czy macie lutowe maluchy i potwierdzacie ich charakter? A może właśnie teraz, w tym miesiącu wypada wam termin urodzenia maluszka? Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach.


Źródło: practicalparenting.com.au

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 2 na 11 głosy

Zobacz także

Popularne tematy