GRY
 
 

7 rzeczy, które mówisz chłopcu, ale nie powiesz ich dziewczynce

Dziewczynka powinna być grzeczna i pomocna, a chłopiec musi być silny i odważny? Nieprawda! Oto 7 rzeczy, które mogą słyszeć zarówno chłopcy, jak i dziewczynki.

Koniec powielania stereotypów! Chłopcy mogą okazywać emocje i płakać, a dziewczynki wdrapywać się na drzewa i grać w piłkę nożną. Nieważne czy masz synka, czy córkę – te 7 zdań pytań możesz zadać każdemu z nich!

1. Chcesz być taki jak tatuś?

Wciąż istnieje dziwne przekonanie, że syn musi iść w ślady ojca, a córka musi być taka jak mama. Jednak czy nie bywa tak, że córka odziedzicza charakter po tacie, a ukochany synek ma dołeczki w policzkach po mamie?
Redakcja poleca: Dlaczego nasza redakcja angażuje się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?
Nie tylko wrzucamy pieniądze do puszek, ale same z tymi puszkami chodzimy. Czasem my, a czasem nasze dzieci. Poznaj powody, dla których redakcja mamotoja.pl wspiera WOŚP.

2. Chcesz być taki duży i silny?

Córki raczej nie usłyszą pytania, czy chcą być tak "duże i silne jak tatuś". Zamiast tego słyszą "jesteś piękna jak mamusia". Nie bójmy się powiedzieć córce, gdy upadnie i stłucze sobie kolano, żeby była silna jak tata. Nie ma nic złego w czerpaniu zalet z zachowania obu rodziców!

3. Pokaż mi swoje mięśnie!

To jedno zdanie słyszy niemal każdy chłopiec. Nie powinno was jednak niepokoić, gdyby to nie syn, a kilkuletnia córka dumnie naprężyła swój biceps i zapytała, co o nim sądzicie.

4. Nie chcę widzieć, że płaczesz.

Gdy mężczyzna płacze, nawet ten kilkuletni, łatwo może zostać osądzony: przecież faceci nie płaczą! Nie ma nic złego w okazywaniu emocji i uczuć. Jeśli nie mówimy tak córkom to dlatego, że na ich płacz pozwalamy?

Zobacz także: Wyznanie taty: Moje dzieci widzą, że płaczę

5. Twoim zadaniem jest opiekowanie się mamą.

Znów brniemy w podział ról ze względu na płeć dziecka. Kobiety nie są zależne od mężczyzn! Każdy człowiek może opiekować się drugą osobą – być dla niej życzliwym, serdecznym i pomocnym. Płeć nie ma żadnego znaczenia.

6. Jaki sport uprawniasz? Jaki lubisz najbardziej?

Drodzy rodzice, dziadkowie, wujkowie – dziewczynki też mogą lubić sport, a chłopcy wcale nie muszą się nim interesować. Każdy tatuś chciałby zobaczyć swojego syna na boisku piłki nożnej, ale dziewczynka może być na nim równie dobra!

7. Wszystko, co związane jest z superbohaterami z komiksów.

Chłopcy bawią się w superbohaterów i słyszą, że są jak Batman, Superman czy Hulk – silni i dzielni. Córki co najwyżej mogą usłyszeć, że są śliczne jak księżniczka Disneya. Czasami każda dziewczynka chce być superbohaterką!

Czytaj także: Łatwiej wychować dziewczynkę czy chłopca?

inspiracja: romper.com
Doładuj
Przeładuj