GRY

8-latek na studiach? 6 lat nauki opanował w 1,5 roku!

Dyplom ukończenia szkoły średniej odbierał w gronie 18-latków. Po wakacjach rozpocznie naukę na uniwersytecie.
Genialny 8-latek po wakacjach idzie na studia
fot. AdobeStock
O tym 8-latku stało się głośno za sprawą jego wyjątkowego geniuszu. Dzieci w jego wieku są dopiero na początku edukacji w szkołach podstawowych, a on już wybiera się na uniwersytet! Może pochwalić się ilorazem inteligencji, który z pewnością zagwarantiwałby mu członkostwo w Mensie.

8-latek, który skończył już szkołę średnią

Laurent Simons, bo tak nazywa się mały geniusz z Belgii, jest wyjątkowo genialnym dzieckiem. 6 lat nauki udało mu się opanować w 1,5 roku. W tym roku szkolnym skończył już edukację na poziomie szkoły średniej i wraz z 18-letnimi kolegami odebrał dyplom ukończenia. Po wakacjach rozpocznie naukę na uniwersytecie. Prawdopodobnie będzie najmłodszym studentem na roku.
Redakcja poleca: Bunt dwulatka - film
Jak poradzić sobie z buntem dwulatka? Co robić, gdy dziecko wybucha płaczem, krzyczy, rzuca się na ziemię? Sprawdź porady pediatry.

Zainteresowania genialnego 8-latka

Chłopiec udzielił niedawno wywiadu dla jednej z belgijskich stacji radiowych. W rozmowie z dziennikarzem przyznał, że jego ulubionym przedmiotem szkolnym jest królowa nauk – matematyka. Uwielbia ją za to, że „jest tak rozległa, istnieją statystyki, geometria, algebra”, jak stwierdził. A kim chciałby zostać w przyszłości? Obecnie najbardziej interesują go komputery i wszystko, co z nimi związane, ale nie wiadomo jeszcze, czy jego kariera pójdzie w kierunku informatyki. 8-letni Laurent nie wyklucza też, że zostanie astronautą lub chirurgiem.

Co na to rodzice chłopca?

Z radością przyznają, że chłopiec ma bardzo wysoki iloraz inteligencji – równy 145. Nie starają się jednak na siłę kierować przyszłością syna. Przyznają, że chcą przede wszystkim, by był po prostu szczęśliwy. „Gdyby jutro postanowił zostać stolarzem, nie byłoby to dla nas problemem” - zapewniają. Wiedzą też, że ich syn jest inny od rówieśników. Nie jest zainteresowany zabawami z dziećmi, a popularne zabawki go nudzą.

Co myślicie o takich kilkuletnich geniuszach? Zastanawiamy się, czy rozwój intelektualny idzie w parze z rozwojem emocjonalnym i czy takie dziecko nie czuje się wszędzie wyobcowane, niepasujące. Tak czy siak, jesteśmy pod wrażeniem jego dokonań.

Źródło: rmf24.pl

Zobacz też:
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

Narzędzia dla mam

Więcej

Szczepimy, bo kochamy!

Zimowy wypoczynek