GRY
 
 

8 powodów, by karmić dziecko zdrowo

To, czym i w jaki sposób karmisz dziecko, ma naprawdę ogromne znaczenie. Sprawdź na ma wpływ.

dziecko, mama, jedzenie
fot. Panthermedia

1. Zdrowie 

Maluch, który otrzymuje wszystkie niezbędne witaminy i nie je zbyt dużo cukru, jest bardziej odporny i rzadziej choruje. Odpowiednia ilość wapnia sprawia, że jego kości są mocne i zdrowe. Jeśli go nie przekarmiasz,  pozostaje szczupły, więc nie grożą mu problemy wynikające z otyłości. Rozsądna dieta zabezpiecza go także przed wieloma innymi chorobami – np. cukrzycą typu II (niezależną od insuliny, wynikającą z nadmiaru cukru w diecie) czy uszkodzeniami nerek, spowodowanymi nadmiarem soli.  
Redakcja poleca: Czy kobiecie w ciąży wystarczy kwas foliowy z jedzenia? - tłumaczy dietetyk
Od pewnego czasu mamy do czynienia z nowym trendem – kobiety w ciąży zamiast łykać preparaty z witaminami i minerałami, wybierają zdrową dietę. To nie jest bezpieczne rozwiązanie, bo niektóre składniki odżywcze musimy uzupełniać, przyjmując tabletki.

2. Wzrost

Zdrowo odżywiane (od samego początku!) dziecko ma szansę w pełni wykorzystać swój genetyczny potencjał. To które je byle co, będzie niższe, niż by mogło. 

3. Stan zębów

Bogata w wapń dieta sprawia, że zęby są mocniejsze i mniej podatne na próchnicę. Karmienie łyżeczką i pojenie z kubka chroni z kolei przed próchnicą butelkową, która może błyskawicznie zniszczyć mleczaki.

4. Zachowanie

Regularne posiłki zabezpieczają przed spadkiem stężenia cukru we krwi, które objawia się m.in. marudzeniem. Odpowiednia ilość żelaza zabezpiecza przed jego niedoborem, który objawia się m.in. smutkiem i brakiem energii. Okazuje się, że nawet nadpobudliwość i drażliwość może mieć związek z jedzeniem: wynika czasem z niedoboru wapnia albo/i nadmiaru dodatków do żywności (konserwantów, poprawiaczy smaku, słodzików itd.)
 

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj