12 pozytywnych filmów na gorsze czasy – poprawiają humor, wzruszają, odprężają! [LISTA]

Pozytywny film na wieczór to zawsze dobry pomysł - zwłaszcza w momentach, kiedy informacje ze świata coraz bardziej przytłaczają. Wybraliśmy najlepsze filmy z pozytywnym przesłaniem - komedie, romanse i inspirujące biografie.

Pozytywne filmy często bawią do łez, a jednocześnie wzruszają i napawają optymizmem, a więc dają wszystko to, czego teraz najbardziej potrzebujemy. Kilka godzin relaksu przed ekranem potrafi zdziałać cuda i nastroić pozytywnie, nawet jeśli czasy temu nie sprzyjają. Jeśli czujesz się odizolowana, masz poczucie zagrożenia i niepewności, koniecznie obejrzyj któryś z optymistycznych filmów z listy. A najlepiej wszystkie – zaplanuj sobie udany filmowy tydzień!

Spis treści:
1. Pozytywne filmy o życiu
- Green Book
- Nietykalni
- Życie jest piękne
- Choć goni nas czas
- Forrest Gump
2. Pozytywne filmy o miłości
- Love, Rosie
- Poradnik Pozytywnego Myślenia
- Lepiej być nie może
3. Optymistyczne filmy o wielkich ludziach
- Julie i Julia
- Jak zostać królem
- Pogoda na jutro
- Bogowie

Pozytywne filmy o życiu

Filmy z pozytywnym przesłaniem to nie tylko komedie - często są to też filmy opowiadające o ciężkich momentach w życiu. To, jak radzą sobie z nimi bohaterowie, napawa nas optymizmem i sprawia, że radośniej patrzymy w przyszłość.

Green Book

reż. Peter Farrelly
Nagrodzony Oscarem film o czarnoskórym muzyku jazzowym, który zatrudnia niewykształconego cwaniaczka z Bronksu jako swojego szofera. Choć bohaterowie pochodzą z zupełnie innych światów, obecna w ich wspólnej trasie kwestia dyskryminacji rasowej sprawia, że zyskują swoją wzajemną przyjaźń i lojalność.

Nietykalni

reż. Olivier Nakache, Eric Toledano
Francuski hit kasowy oparty na faktach. Historia wyjątkowej przyjaźni chorego arystokraty i jego opiekuna, prostego chłopaka z przestępczą przeszłością. Można oglądać wielokrotnie.


Życie jest piękne

reż. Roberto Benigni
Wbrew pozorom, jest to optymistyczna historia o ojcu, który wraz z synem zostaje zamknięty w obozie koncentracyjnym i próbuje przekonać malca, że okrutna rzeczywistość to jedynie zabawa.

Obecnie dostępny w HBO GO.


Choć goni nas czas

reż. Rob Reiner
Zabawny i wzruszający film o dwóch mężczyznach - połączyły ich szalone przygody, na które zdecydowali się dopiero w obliczu śmierci. Fenomenalne role Jacka Nicholsona i Morgana Freemana. 

Obecnie dostępny na Netfliksie.


Forrest Gump

reż. Robert Zemeckis
Klasyk, do którego można wracać i odkrywać wciąż na nowo. Uroczy chłopiec o niskim ilorazie inteligencji zostaje bohaterem narodowym i bogaczem. W tle burzliwa historia Ameryki.

Obecnie dostępny na Netfliksie.


Pozytywne filmy o miłości

Pozytywne filmy na depresję? Oczywiście romanse - najlepiej te z porządną dawką dobrego humoru i świetną obsadą. Może zainspirują cię do romantycznych gestów w prawdziwym życiu?

Love, Rosie

reż. Christian Ditter
Niebanalna i błyskotliwa historia miłosna z doskonałą, pozytywną ścieżką dźwiękową i dobrym humorem. W rolach głównych Sam Claflin i Lily Collins. Adaptacja bestsellera Cecelii Ahern.


Poradnik pozytywnego myślenia

reż. David O. Russell
Inteligentna komedia romantyczna o mężczyźnie, który próbuje powrócić do społeczeństwa po wyjściu ze szpitala psychiatrycznego. Wszystko się zmienia, gdy poznaje intrygującą dziewczynę.

Obecnie dostępny na Netfliksie.


Lepiej być nie może

reż. James L. Brooks
Jack Nicholson w brawurowej roli znienawidzonego przez wszystkich pisarza, który w wyniku nieoczekiwanego splotu wydarzeń odzyskuje ludzką twarz.


Optymistyczne filmy o wielkich ludziach

Filmy dające pozytywnego kopa to często inspirujące biografie wielkich ludzi - zagrzewają do działania i pokazują, że wszystko jest możliwe, jeśli tylko umiemy marzyć i ciężko pracować.

Julie i Julia

reż. Nora Ephron
Rozgrzewająca serce opowieść o Julii Child - legendarnej smakoszce, która spopularyzowała francuską kuchnię w USA oraz kobiecie, która postanowiła odtworzyć wszystkie jej przepisy w zaledwie rok. Bawi do łez, inspiruje i sprawia, że... ślinka cieknie od samego początku seansu!

Jak zostać królem

reż. Tom Hooper
Colin Firth jako jąkający się król Jerzy VI, który przełamuje własne słabości i ratuje królestwo. W roli Królowej Matki (bardzo adekwatnie) ulubienica Wielkiej Brytanii - Helena Bonham-Carter.


Pogoda na jutro

reż. Jerzy Stuhr
Po 17 latach odosobnienia w klasztorze Józef wraca do społeczeństwa i musi zmierzyć się z nową rzeczywistością.


Bogowie

reż. Łukasz Palkowski
Film o genialnym kardiochirurgu, profesorze Relidze, i pierwszym w Polsce przeszczepie serca. To także opowieść o walce, jaką buntownik toczy z własnymi ograniczeniami i systemem. 

Obecnie dostępny na Netfliksie.

Zobacz też:

Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy