dziecko wzywa policję
fot. Fotolia

9-latek oskarżył rodziców o pobicie. Dlaczego okłamał policję?

Czy mamy bać się własnych dzieci? Uważać na to co mówimy i robimy, bo może to być użyte przeciwko nam i zwykła kara stanie się podstawą do wezwania policji?
dziecko wzywa policję
fot. Fotolia
Rodzice czasem muszą podejmować trudne decyzje. Jak chwalić i jak karać? – te pytania niejednemu rodzicowi spędzają sen z powiek. Pewne jest to, że każde dziecko czasem potrzebuje dyscypliny i wskazania, że są rzeczy ważne i ważniejsze.

Co tu robisz chłopcze?

Gdy policjant zauważył chłopca siedzącego na komisariacie, bardzo się zdziwił. Z dzieckiem nie było żadnego opiekuna, a on sam stwierdził, że przyszedł ze skargą... na rodziców. 9-latek opowiedział policji, że rodzice go biją. Było to dość nieprawdopodobne, gdyż wyglądał na zadbanego i nie było widać żadnych śladów przemocy na jego ciele. Zgłoszenie musiano jednak przyjąć i pracownik socjalny wraz z dzielnicowym, udali się wraz z dzieckiem do jego miejsca zamieszkania, tj. do jednej ze wsi gminy Sławno.

Przeczytaj koniecznie: Dziecko kłamie- winni rodzice?

Redakcja poleca: Szczęśliwa i bez stresu w czasie ciąży Jak o to zadbać? [WIDEO]
Czy można coś zrobić, by przeżyć ciążę w czasach pandemii bez lęku? Tak. W ramach akcji Szczęśliwa ciąża z Mamo, To Ja podpowiadamy, co możesz zrobić, by zmniejszyć poziom odczuwanego stresu.

Kara dla rodziców?

Jakie było zdziwienie rodziców, gdy dziecko pojawiło się w mieszkaniu wraz z opieką socjalną. Dopiero po chwili, udało się wyjaśnić całą sytuację. Okazało się bowiem, że chłopiec postanowił zemścić się na własnych rodzicach za to, że ci zabrali mu komputer!

9-latek miał problemy z nauką i opiekunowie zabrali mu komputer, by dziecko mogło w pełni poświęcić się nauce. Niestety, chłopca tak bardzo zdenerwowała decyzja rodziców, że postanowił dać im nauczkę. Przypominamy: 9-latek! 

Konsekwencje wybryku

Zapewne dziecko nie zdawało sobie sprawy z konsekwencji swojego czynu. Głupi żart, który zrobił rodzicom, będzie jeszcze długo oddziaływał na funkcjonowanie rodziny. Sprawą zajmie się teraz Sąd Rodzinny dla Nieletnich w Sławnie, oraz zaangażowany został Ośrodek Pomocy Społecznej, który ma nakaz stałego monitorowania sytuacji w domu nieletniego. Dziecko będzie zbadane przez psychologa, a rodzinie zostanie także przydzielony asystent, który będzie pomagał rodzicom z niesfornym dzieckiem.

Kaprys, dojmujące poczucie krzywdy, czy po prostu dziecięca głupota? Trudno stwierdzić, jaki był prawdziwy motyw zachowania 9-latka. A może chłopiec jest po prostu tak uzależniony od komputera, że wolał zniszczyć reputację rodziców i narazić ich na wiele komplikacji, byle tylko odzyskać ukochany sprzęt elektroniczny? Jeżeli tak, to brzmi to przerażająco!

Przeczytaj także: Dlaczego dzieci kłamią?
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy