500 zł na dziecko
fot. FB Marek Michalak

9-latka pisze do premier Szydło o 500 zł na dziecko: "Jest mi przykro..."

"Bez pierwszego dziecka nie byłoby drugiego" – czytamy w liście 9-latki do premier Beaty Szydło i dodaje: – "Moja młodsza siostra dostanie 500 zł, a ja nie". List opublikował na swojej stronie FB Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka.
Sylwia Niemczyk
500 zł na dziecko
fot. FB Marek Michalak
Program 500 zł na dziecko budzi wielkie emocje – i jak się okazuje, nie tylko u dorosłych.
Od kilku godzin w sieci krąży list 9-latki do Beaty Szydło, w którym dziewczynka pisze: "Jest mi bardzo przykro z powodu, że moja młodsza siostra dostanie pięćset złotych a ja nie. Dlaczego pierwsze dziecko nie dostanie pięciuset złotych? Pierwsze dziecko też powinno mieć do tego prawo. Bez pierwszego dziecka nie byłoby drugiego".

List dziewczynki zamieścił na Facebooku, Rzecznik Praw dziecka, Marek Michalak. Załączył też własny komentarz, w którym przypomniał, że że art. 72 Konstytucji RP w pkt. 3 mówi: "W toku ustalania praw dziecka organy władzy publicznej oraz osoby odpowiedzialne za dziecko są obowiązane do wysłuchania i w miarę możliwości uwzględnienia zdania dziecka". 

Zdaniem Rzecznika Praw Dziecka program 500 zł na dziecko powinien obejmować także pierwsze dziecko w rodzinie i przysługiwać wszystkim rodzinom z dziećmi, bez względu a wysokość dochodów.

Przeczytaj cały list 9-latki:
 
 

Dziecięcy głos w konsultacjach społecznych: bez pierwszego dziecka nie byłoby drugiego. Art. 72 Konstytucji RP w pnkt. 3...

Posted by Marek Michalak on 18 stycznia 2016


Czytaj także:
Redakcja poleca: 500 plus - kto dostanie, a kto nie
Nasz ekspert wyjaśnia, komu przysługują pieniądze w ramach programu 500 plus. Sprawdź, ile możesz dostać!
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy