GRY
 
 

9 niedocenianych talentów, które posiada każda mama. Tak, ty też!

Na co dzień nikt cię za to nie pochwali, jednak gdybyś nagle zapomniała o chociaż jednej z tych umiejętności, świat stanąłby na głowie.

Mama, która ze wszystkim sobie poradzi
fot. Fotolia
Żadna mama nie oczekuje tytułu Perfekcyjnej Pani Domu, jednak za to, co robi na co dzień, zdecydowanie na niego zasługuje! Dzięki tym kilku supermocom, życie rodzinne jest o wiele łatwiejsze...

9 talentów, za które nikt cię nie pochwali

1. Znajdowanie wszystkiego
Mamy mają wyjątkowy dar. Potrafią znaleźć najbardziej przypadkowe (i najbardziej poszukiwane!) przedmioty w najmniej oczekiwanych miejscach. Ulubiona lalka w poszewce poduszki, ludziki Lego pod lodówką (i w worku odkurzacza), koszulka nienoszona od kilku miesięcy pomiędzy pościelą a ręcznikami. Mamy wiedzą też, że lody najlepiej schować w zamrażarce za mrożonymi warzywami.

2. Pamięć do dat
W głowach mam piętrzą się ważne daty. Wizyta u lekarza, urodziny koleżanki z przedszkola, przedstawienie czy wyjście na basen to tylko kilka z nich. O urodzinach całej rodziny nie musimy wspominać. Mamy znają każdą datę – kalendarz jest zbędny!

3. Pamięć do numerów
Która z was pamięta wagę urodzeniową swojego dziecka? Nie ma mamy, która nie znałaby tej liczby! Pamięć do numerów, podobnie jak do dat, to kolejna mocna strona każdej mamy. Godziny otwarcia osiedlowej apteki, numer telefonu do mamy, pracy męża i pediatry, rozmiary dziecięcych ubrań – to wszystko tkwi w maminych głowach.

4. Pamięć do smaków
Dziecko nr 1 jada naleśniki wyłącznie z cukrem, dziecko nr 2 z dżemem, mąż nie lubi naleśników (w przeciwieństwie do omletów). Mąż nie je frytek, bo próbuje zrzucić brzuszek, ale dziecko nr 1 je uwielbia. Dziecko nr 2 także, wyłącznie bez keczupu. W kwestii jedzenia, mamy znają wszystkie upodobania swojej rodziny. Mimo tego, wcale nie jest im łatwiej.

5. Wielozadaniowość
Mama ma tylko dwie ręce, ale potrafi je wykorzystać do robienia kilku(nastu?) czynności jednocześnie. Ile razy zdarzyło wam się gotować obiad, trzymać na rękach dziecko (drugie może być uwieszone przy nogach), rozmawiać przez telefon z przyjaciółką i nie spalić domu? No właśnie.

6. Przygotowywanie się "na wszelki wypadek"
Jeśli potrzebujesz kleju, nożyczek, agrafki, kawałka czekolady, żelu antybakteryjnego, plastra, miętówki (można wymieniać bez końca!), poproś pierwszą mamę, którą spotkasz na ulicy. Jest bardzo prawdopodobne, że będzie miała to, czego potrzebujesz. I kilka dodatkowych przedmiotów.

7. Usuwanie wszystkich możliwych plam
Wybielacz to ostateczność. Każda mama zna co najmniej kilka domowych sposobów wywabiania plam. Soda oczyszczona, ocet, sok z cytryny i zmywacz do paznokci działają często lepiej niż drogeryjne chemikalia. Jeśli jest plama, której nie da się usunąć, wystarczy zadzwonić do mamy – zawsze znajdzie sposób.

8. Gotowanie czegoś z niczego
Każdej mamie zdarza się nie być na zakupach przez kilka dni. Wystarczy kilka marchewek, opakowanie makaronu i koncentrat pomidorowy, żeby wyczarować naprawdę pyszne danie. Jeśli w szafce znajdziesz ostatnie opakowanie galaretki, przygotujesz nawet deser!

9. Matczyna intuicja
To prawdziwy szósty zmysł! Tylko mama jest w stanie wyczuć chorobę dziecka z odległości kilkudziesięciu metrów, rozróżnić ból brzucha od bólu brzucha przed klasówką, rozpoznać zły humor po pierwszym "cześć" (czasem wystarczy spojrzenie). Mama nie tylko wie, kiedy coś nie gra. Nikt nie potrafi pocieszać i leczyć tak, jak mama.

Możesz nie umieć śpiewać, rysować czy tańczyć. Czasem pieczesz ciasto z zakalcem i przesalasz sos. Mimo to, chociaż nikt tego nie docenia,  na co dzień wykazujesz wiele talentów, bez których wasz świąt pogrążyłby się w chaosie.

Ile razy usłyszałyście "dziękuję" za ugotowanie obiadu czy przypomnienie mężowi o urodzinach teściowej?

Czytaj także: Nie oczekuję wiele, doceń mnie!

źródło: popsugar.com
Redakcja poleca: Nadepnięcie na lego oraz 9 sytuacji, w których mama mówi słowo na „k”
Co mówi mama, która nadepnie bosa stopą na klocek lego? Zobacz sytuacje znane tylko mamom, w których ciężko nie zakląć.

Ocena (2 oceny)

5.5
Doładuj
Przeładuj