9 typów mam na wakacjach
fot. Fotolia

9 typów wakacyjnych mam – którą z nich jesteś?

Kiedy jesteś z dziećmi na wakacjach, masz szansę rozejrzeć się wokół i poobserwować inne mamy. Każda z nich zachowuje się inaczej. A ty jak?
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
9 typów mam na wakacjach
fot. Fotolia
Każda mama jest inna, inaczej wychowuje dzieci, ma inne podejście do wielu spraw. I to jest w nas piękne,  że choć różnimy się czasem bardzo, to jednak łączy nam miłość do dzieci.

9 typów mam

Redakcja poleca: Dzieci mówią o wakacjach - film
Za co dzieci lubią wakacje i co można robić latem - zapytaliśmy maluchy na gdańskich ulicach.

1.    Mama – przytłoczona

Dźwiga na rękach dziecko i jest bardzo zmęczona. Patrzy na biegające po śliskich basenowych płytkach dziecko i zastanawia się, czy przyjście tutaj było na pewno dobrym pomysłem. Dzieci wieszają się na niej i próbują ściągnąć kostium kąpielowy. Wtedy zabawa się kończy.

2.    Mama – chcemy jej dopaść

Cały dzień leży na leżaku, czyta książki i gazety, pije zimne drinki, a jej dzieci wraz z przyjaciółmi, grzecznie bawią się na plaży. Nie przeszkadzają jej w wypoczynku, co wzbudza niewątpliwie zazdrość innych mam. 

3.    Mama – przewidująca

Ta mama zawsze jest na wszystko przygotowana. Ma ze sobą wszystko czego mogą potrzebować dzieci. Olejek do opalania, okulary, kanapki, picie, pieluszki, chusteczki. Niczym jej nie zaskoczysz, możesz tylko jej pozazdrościć przewidywalności i organizacji.

4.    Mama – super-laska

Ta mama cały rok ostro trenuje i teraz może się śmiało pochwalić swoim ciałem. Chodzi wzdłuż plaży obserwując swoje dzieci i wzbudzając zazdrość tych kobiet, które raczej stroniły od siłowni. 

5.    Mama – wartownik

Czujnie cały czas stoi przy dzieciach, nie spuszczając ich z oka nawet na moment. Nie ufa nikomu, kto mógłby zająć się dziećmi, więc większość wakacji spędza stojąc przy brzegu morza.

6.    Mama – miłośniczka brązu

Pojawia się na plaży tylko po to, by pogłębiać swoją opaleniznę, nad którą niewątpliwie pracowała już na solarium. Oprócz leżenia i smarowania oliwką dla dzieci, nic nie jest wystarczająco ważne. 

7.    Mama – ostrożna

Ta mama z kolei zakłada dzieciom kapelusze i smaruje je balsamem z najwyższymi filtrami mniej więcej co 20 minut. Dzieci białe, podobnie jak ona, schowana pod parasolem. Na stopach obuwie plażowe, na plecach bluzki.

8.    Mama – uczestnicząca

Wakacje to jej ulubiona pora roku. Lubi grać z dziećmi w siatkówkę, pływać, biegać po plaży. Nie boi się zimnej wody i zabaw z dziećmi. 

9.    Mama – kto jej słucha?

Przez cały dzień na plaży nie radzi sobie z dziećmi. Potrafi powtarzać te same polecenia po kilkanaście razy, a kiedy i tak nie ma odzewu, poddaje się. To jej krzyki słyszymy przez cały czas, to jej głos niesie się po plaży, gdy po raz setny prosi dzieci, by w końcu zdecydowały się wracać do domu.

A Ty którym typem mamy jesteś? A może żadnym z tej listy? źródło: popsugar
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy