Cebion ankieta wynikowa
fot. Adobe Stock

99% pytanych przez nas rodziców wie, że witamina C wpływa na funkcjonowanie układu odpornościowego. Sprawdź wyniki ankiety!

O witaminie C słyszał chyba każdy, ale czy na pewno wiemy o niej wystarczająco dużo? Poprosiliśmy niemal pół tysiąca rodziców, aby odpowiedzieli na pytania, które jej dotyczą. Oto wyniki.
Cebion ankieta wynikowa
fot. Adobe Stock
Okazuje się, że nasze czytelniczki (w ankiecie wzięły udział wyłącznie panie) wiedzą o witaminie C oraz o jej właściwościach naprawdę dużo!

Źródła witaminy C

Mamy biorące udział w badaniu wiedzą także wiele o naturalnych źródłach witaminy C.
Malwina: Zapewne większość, odpowiadając na pytanie, co jest najlepszym i naturalnym źródłem witaminy C, odpowie, że jest to cytryna. W pewnym sensie każda z tych osób będzie miała rację, natomiast istnieją źródła bogatsze w witaminę C dla dzieci. W Polsce do głównych źródeł witaminy C dla dzieci zalicza się ziemniaki, paprykę, cebulę, rzepę, szpinak, fasolkę szparagową, owoce dzikiej róży, czarną porzeczkę, truskawki, owoce cytrusowe, natkę pietruszki oraz warzywa kapustne. Pamiętać należy, że zawartość witaminy C w tych produktach może się różnić w zależności od gatunku, pory roku, sposobu przechowywania oraz obróbki mechanicznej czy termicznej. Bardzo ważne jest, by przy dostarczaniu witaminy C dzieciom w postaci naturalnych produktów minimalizować straty witaminy, poprzez jak najmniejszą obróbkę termiczną i mechaniczną owoców i warzyw.
Redakcja poleca: Jak zrobić kotylion z papieru: łatwa instrukcja DIY
Kotylion to obowiązkowa ozdoba na Święto Niepodległości. Aby zrobić kotylion, potrzebujesz jedynie kawałka papieru, papierowej papilotki do ciastka i wydrukowanego na kartce orzełka, którego szablon znajdziesz na naszej stronie. Taki kotylion narodowy to proste zadanie. Dzięki naszej instrukcji szykowanie ozdób na 11 listopada stanie się niezłą frajdą. Podpowiadamy, jak zrobić prosty i efektowny kotylion z papieru.

Uzupełnianie witaminy C

Blisko 7 na 10 mam nie poprzestaje na naturalnych źródłach i podaje swojemu dziecku witaminę C, w celu uzupełniania jej niedoborów.

Na pytanie o preferowaną formę podania preparatu w przypadku witamin dla dzieci, ponad 8 na 10 mam odpowiada bez wahania: krople. Rzadziej wybierają formę, np. saszetek, żelków czy tabletek musujących.

Prawie 54% mam podawanie dziecku witaminy C zarekomendował lekarz. Jednak nie tylko. Często były to także inne osoby: farmaceuci, położne, a także członkowie rodziny, znajomi.
 
Ponad połowa mam w przypadku niedoborów witaminy C u dziecka najchętniej poleciłaby innym mamom lek Cebion.

Uczestniczki naszej ankiety

Co uczestniczki ankiety opowiedziały nam o sobie? Znakomita większość z nich to mamy.

Jedna z mam, Ewa, ma ich aż dziewięcioro: Miłosza (18 lat), Błażeja (17 lat), Dominika (15 lat), Patryka (13 lat), Angelinę (10 lat), Vanessę (8 lat), Fabiana (6 lat), Marcela (4 lata) i Anastazję (4 miesiące).


 
Artykuł powstał z udziałem marki Cebion.
Dane na podstawie ankiety przeprowadzonej w serwisie Mamotoja.pl na grupie badawczej 490 osób w terminie 19-30 sierpnia 2020 r.
MAT-PL-OTHER-20-000033
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy