GRY

A ja czekam

Ta książka zachwyca od samego początku, czyli od okładki, która wygląda jak koperta (taka z okienkiem, urzędowa). Już się dobrze zapowiada, bo przecież na list też się czeka.

A ja czekam to książka dla dzieci

A ja czekam
Davide Cali
Ilustracje: Serge Bloch
Hokus-Pokus
Dla każdego
Cena: 29,90 zł

Więc książka jest o czekaniu, ale na rzeczy ważne w życiu. Dla dziecka jest to całus przed snem i Gwiazdka. Dla kogoś innego, starszego, to miłość, widok ukochanej, dziecko, wakacje z rodziną, ale też ktoś, kto po prostu zadzwoni do drzwi. To wzruszająca książka, uniwersalna, bo dla młodszych i starszych, odczytywana odpowiednio dla wieku. Dla dzieci czekanie wiąże się z ekscytacją, niecierpliwością, dla dorosłych – smutkiem i melancholią, bo czerwona nić – motyw przewodni książki – nieuchronnie prowadzi nas do... kłębka, czyli do końca.

Skromnie zilustrowana, bo czarno-białymi i oszczędnymi rysunkami (autorstwa Serge’a Blocha – napisano o nim, że wpisuje się w tradycję Jeana-Jacquesa Sempé , ilustratora m.in. słynnej serii przygód Mikołajka), którym uroku dodaje odpowiednio udrapowana wełniana nić, jak prawdziwa. Jest jak linia naszego życia. I podążamy za nią. To drugie wydanie tej książki w Polsce. To dobrze, że znajdują się u nas czytelnicy, którzy ją doceniają.

Redakcja poleca: Mam prawo do humorów [WYRAŻANIE EMOCJI]
Jak uczyć dziecko wyrażać emocje? Dlaczego nie warto ich tłumić? Zobacz, co na ten temat mówi Dorota Zawadzka. Poznaj też ćwiczenia, dzięki którym nauczysz dziecko dopasowywać emocje do danych sytuacji.
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

Narzędzia dla mam

Więcej

Zapoznanie z nocnikiem

O czym marzą maluchy?