GRY

A ja czekam

Ta książka zachwyca od samego początku, czyli od okładki, która wygląda jak koperta (taka z okienkiem, urzędowa). Już się dobrze zapowiada, bo przecież na list też się czeka.
A ja czekam to książka dla dzieci

A ja czekam
Davide Cali
Ilustracje: Serge Bloch
Hokus-Pokus
Dla każdego
Cena: 29,90 zł

Więc książka jest o czekaniu, ale na rzeczy ważne w życiu. Dla dziecka jest to całus przed snem i Gwiazdka. Dla kogoś innego, starszego, to miłość, widok ukochanej, dziecko, wakacje z rodziną, ale też ktoś, kto po prostu zadzwoni do drzwi. To wzruszająca książka, uniwersalna, bo dla młodszych i starszych, odczytywana odpowiednio dla wieku. Dla dzieci czekanie wiąże się z ekscytacją, niecierpliwością, dla dorosłych – smutkiem i melancholią, bo czerwona nić – motyw przewodni książki – nieuchronnie prowadzi nas do... kłębka, czyli do końca.

Skromnie zilustrowana, bo czarno-białymi i oszczędnymi rysunkami (autorstwa Serge’a Blocha – napisano o nim, że wpisuje się w tradycję Jeana-Jacquesa Sempé , ilustratora m.in. słynnej serii przygód Mikołajka), którym uroku dodaje odpowiednio udrapowana wełniana nić, jak prawdziwa. Jest jak linia naszego życia. I podążamy za nią. To drugie wydanie tej książki w Polsce. To dobrze, że znajdują się u nas czytelnicy, którzy ją doceniają.

Redakcja poleca: Zaproszenie do Internetowej Szkoły Rodzenia
Przygotuj się z nami do porodu i macierzyństwa. Zapraszamy do Internetowej Szkoły Rodzenia mamotoja.pl!
Doładuj
Przeładuj