Adam Niedzielski podał termin powrotu starszych uczniów do szkół
fot. Facebook/ Kancelaria Premiera

Adam Niedzielski poinformował, kiedy starsi uczniowie wrócą do szkół!

Adam Niedzielski wyjaśnił, dlaczego jedynie młodsze roczniki wróciły do szkół. Minister zdrowia podał także prawdopodobny termin rozpoczęcia nauki stacjonarnej dla starszych uczniów. Wpływ na decyzję rządu będą mieć między innymi wyniki testów na koronawirusa dla nauczycieli. Testy zaplanowane są na drugi tydzień lutego.
Joanna  Biegaj
Adam Niedzielski podał termin powrotu starszych uczniów do szkół
fot. Facebook/ Kancelaria Premiera
Na razie do nauki stacjonarnej wrócili tylko najmłodsi uczniowie. Intrygujące są ostatnie posunięcia rządu, a mianowicie otworzenie galerii handlowych, jednak konsekwentny brak zgody na powrót starszych dzieci do szkół. Adam Niedzielski w rozmowie z RMF FM wszystko wyjaśnił. Zapowiedział także, że uczniowie z wyższych klas do szkolnych ławek wrócą dopiero... pod koniec marca. 

Dlaczego tylko młodsi uczniowie wrócili do szkół?

Rząd częściowo zniósł obostrzenia, do szkół wróciły młodsze dzieci. Minister zdrowia taką decyzję uargumentował tym, że właśnie one są w mniejszym stopniu narażone na ciężki przebieg COVID-19. Niedzielski dodał także, że w młodszych klasach rzadziej zmieniają się nauczyciele, co także zmniejsza ryzyko zakażenia koronawirusem.

Kiedy starsi uczniowie wrócą do szkół?

Adam Niedzielski stwierdził, że jego zdaniem powrót starszych uczniów do szkół nastąpi najwcześniej w ostatnim tygodniu marca.  Ministerstwo ma zamiar po raz kolejny przebadać nauczycieli klas 1-3 pod kątem zakażenia koronawirusem. Takie testy przesiewowe dla nauczycieli odbędą się w drugim tygodniu lutego. Wyniki poprzednich testów wykazały, że zarażonych koronawirusem było 2% nauczycieli. Wyniki kolejnych testów będą mieć wpływ na decyzję rządu o powrocie uczniów do szkół.

Źródło: rmf24

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy