Adapter do pasów bezpieczeństwa
fot. Marko

Bezpieczna i komfortowa podróż przyszłej mamy

Dwie kreski na teście ciążowym to wielka radość, wielkie wyzwanie ale też wielka niewiadoma. Jeśli dowiedziałaś się, że zostaniesz mamą, a do tej pory sporo czasu poświęcałaś na podróże autem – nie musisz się zastanawiać, czy dalej możesz jeździć samochodem. Ta sfera twojego życia wcale nie musi się zmienić. Możesz komfortowo i co najważniejsze bezpiecznie podróżować nawet ze sporym brzuszkiem!
Adapter do pasów bezpieczeństwa
fot. Marko


Ciąża nie stoi na przeszkodzie podróżowaniu autem. W tym jednak wyjątkowym okresie swojego życia musisz zadbać zarówno o bezpieczeństwo swoje, jak i maluszka.

Jeden adapter – dwa życia

 

Pasy bezpieczeństwa gwarantują kierowcy czy też pasażerowi ochronę podczas nagłego hamowania lub zderzenia. Przebiegają wzdłuż ciała tak, aby zapewnić osobie podróżującej jak najlepszą ochronę. Jednak w razie kolizji naprężenie tradycyjnego pasa może spowodować ucisk dolnej części brzucha, co – bezpieczne dla mamy – niekoniecznie bezpieczne jest dla dziecka. Ów ucisk bowiem może spowodować uszkodzenie łożyska, jak i samego płodu, doprowadzając nawet do poronienia.
 

Niezależnie od tego, czy jesteś kierowcą czy też pasażerem, rozwiązaniem zapewniającym komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem jest adapter do pasów bezpieczeństwa BeSafe.Adapter BeSafe może, a nawet powinien być stosowany od początku ciąży, nawet gdy brzuch nie jest jeszcze wyraźnie zarysowany. Już wtedy jego użycie zmniejsza ryzyko odklejenia się łożyska, czy też ryzyko poronienia. Powinien być używany już od drugiego miesiąca ciąży.

Jak to działa?

 

Dzięki adapterowi dolna część pasów bezpieczeństwa przebiega poniżej brzuszka, nie uciskając w żaden sposób maluszka. Nacisk bowiem jest przesunięty na miednicę. Z jednej strony jest to więc rozwiązanie niezwykle wygodne, z drugiej, w razie wypadku czy choćby gwałtownego hamowania, maluch nie jest narażony na nacisk związany z napięciem pasa. Adapter BeSafe iZi fix można zamontować za pomocą załączonego paska lub na ISOfix'ie. Oba rozwiązania są dość proste i szybkie – z całą pewnością będziesz mogła zamontować adapter samodzielnie.Prawidłowe umieszczenie adaptera i jego zapięcie jest kluczowe podczas podróży. Zwróć uwagę, aby tradycyjne pasy bezpieczeństwa, ramienny i biodrowy, były odpowiednio napięte. I co ważniejsze, pasy nie mogą być skręcone. W momencie bowiem zderzenia samochodu przyspieszenie działające na pasażerów sprawia, że kobieta w ciąży może „ważyć” od 3 do 5 ton!

Gwarancja potwierdzona testami

 

Adapter do pasów bezpieczeństwa przeszedł testy dynamiczne, które potwierdzają, iż nie ma on negatywnego wpływu na pasy bezpieczeństwa w samochodzie, a może ocalić nie jedno, lecz dwa życia.

 

Jak wskazano w certyfikacie po wykonaniu testów bezpieczeństwa „Adapter do pasów bezpieczeństwa BeSafe, utrzymuje pasy biodrowe na miednicy i pod brzuchem. Na specyfikacji testu wynika, iż połączenie Adaptera do pasów bezpieczeństwa z pasami bezpieczeństwa w samochodzie, nie ma żadnego negatywnego wpływu na funkcjonalność pasów bezpieczeństwa w samochodzie."

Komu w drogę temu…


Okazuje się, że wcale nie musisz rezygnować z podróży samochodem. Wręcz przeciwnie! Jeśli tylko czujesz się na siłach i masz ochotę wybrać się w dalszą podróż – możesz to zrobić wygodnie i bezpiecznie. Pamiętaj jednak o przerwach podczas jazdy. Jeśli jesteś kierowcą postaraj się zaplanować przerwy na „rozprostowanie nóg i pleców”. Jako pasażerka możesz zadbać o zapewnienie sobie większej przestrzeni. Warto również poruszać stopami i palcami, aby pobudzać krążenie i uniknąć puchnięcia nóg.

Szerokiej drogi!

Więcej: Marko


 

Zobacz także

Popularne tematy