mama trojaczków i bliźniąt
fot. Screen: Youtube

Adoptowali trojaczki. Tydzień później mama zrobiła test i...

O własne dziecko starali się prawie 4 lata. Bez skutku. Kiedy jednak zdecydowali się na adopcję, okazało się, że jest im pisana cała gromadka dzieci!
Sylwia Niemczyk
mama trojaczków i bliźniąt
fot. Screen: Youtube
Sarah i Andy o dziecko starali się przez 3 i pół roku. W końcu zaczęli myśleć o leczeniu, ale okazało się, że kuracja niepłodności jest dla nich za droga. Zdecydowali się więc na popularną w USA tzw. adopcję ze wskazaniem, która polega na tym, że kobieta, jeszcze będąc w ciąży, wybiera parę, której odda po porodzie dziecko.

Podczas adopcji ze wskazaniem biologiczna matka razem z adopcyjnymi rodzicami jeszcze przed porodem dziecka finalizują wszystkie formalności. Dzięki temu już w trójkę mogą uczestniczyć w badaniach USG, rodzice adopcyjni mogą też uczestniczyć w porodzie, a dzieci od razu ze szpitala mogą trafić do domu adopcyjnych rodziców. 

Zamiast jednego dziecka – od razu trojaczki…

Pierwsze zaskoczenie Sarah i jej mąż Andy przeżyli, kiedy razem z ciężarną, która wybrała ich na rodziców adopcyjnych swojego dziecka, udali się na badanie USG. Okazało się, że biologiczna matka jest w ciąży z trojaczkami! 

Agencja adopcyjna orzekła, że potrójna ciąża niczego nie zmienia w ustaleniach. Nadal traktowana jest jako jedna adopcja – no, chyba, że Sarah i Andy woleliby się wycofać.
Nie woleli. 
Redakcja poleca: Redaktorki Mamotoja.pl o byciu mamą [CHWILA WZRUSZEŃ NA DZIEŃ MATKI]
Na co dzień tak jak i Wy jesteśmy mamami. Z wszystkimi tego, radosnymi i nie tylko radosnymi, konsekwencjami. Posłuchaj, co jest najpiękniejsze w byciu mamą dla dziewczyn z Mamotoja.pl i... napisz nam swoją własną historię!

…a potem jeszcze bliźnięta!

Trojaczki, chłopczyk i dwie dziewczynki, urodziły się dwa miesiące za wcześnie. Tydzień po ich narodzinach, jeszcze zanim zostały wypuszczone do domu ze szpitala, ich adopcyjna mama poczuła pierwsze ciążowe mdłości. Zrobiła test ciążowy i wyszedł pozytywnie – a co więcej, już podczas pierwszego USG ciążowego okazało się, że w macicy Sarah biją 2 serduszka, a nie jedno! 

W ciągu roku Sarah i Andy, którzy przez prawie 4 lata bezskutecznie starali się o dziecko, zostali rodzicami 5-rga niemowląt! I chociaż tygodniowo cała piątka zużywa łącznie ok. 300 pieluszek, to ich rodzice są bardzo szczęśliwi:

– Jesteśmy przekonani, że jest w tym wszystkim palec Boży - mówi mama maluchów. – Choć akurat w naszym przypadku Bóg okazał niesamowite poczucie humoru…Czytaj także:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 10 głosy

Zobacz także

Popularne tematy