GRY
 
 

Aflavic – badanie zdrowia nóg Polek

Badanie ujawnia, że około 72% kobiet w wieku 25-55 lat odczuwa częste lub sporadyczne dolegliwości na tle niewydolności żylnej kończyn dolnych, które nasilają się z wiekiem.

Aflavic, lek na bóle nóg, lek na hemoroidy
fot. materiały prasowe
Wyniki badania wskazują, że ogromna większość, bo aż 84% Polek, ma świadomość przyczyn problemów związanych z wydolnością żylną kończyn dolnych. Kobiety trafnie wskazują szkodliwe elementy trybu życia, które wywołują dolegliwości. W pytaniu wielokrotnego wyboru padły odpowiedzi dotyczące: trybu pracy (41%), braku regularnej aktywności fizycznej (30%), niewłaściwej diety (20%) i innych (10%). Tylko 16% ankietowanych kobiet wskazało opcję "nie wiem".

Jednocześnie zaledwie 22% kobiet mających problemy z wydolnością żylną nóg stosuje jakiekolwiek preparaty w celu zmniejszenia tych dolegliwości.

Sport a zdrowie nóg

Brak regularnych ćwiczeń przekłada się na gorszą kondycję nóg. Około 72% kobiet (25 - 55 lat), które nie ćwiczą regularnie, odczuwa częste lub sporadyczne dolegliwości na tle niewydolności żylnej kończyn dolnych.

Z badań przeprowadzonych na zlecenie marki Aflavic wynika, że Polki stoją na bakier ze sportem. Mimo kampanii prozdrowotnych oraz zaleceń dietetyków i lekarzy, aby dbać o ruch, zaledwie 8% kobiet w wieku 25-55 lat regularnie uprawia sport. Dla porównania - aż 64% badanych kobiet rzadko lub nigdy się nie gimnastykuję. U około 86% Polek nie uprawiających sportu występują przypadłości (ból, uczucie ciężkości nóg, obrzęki wokół kostek) związane z chorobami kończyn dolnych. Z badań wynika że dolegliwości te nasilają się z wiekiem. Aż 81% kobiet, które cierpią na najbardziej zaawansowany objaw niewydolności żylnej – żylaki, to kobiety mało aktywne fizycznie. Niepokojący jest fakt, że odsetek kobiet przeciwdziałających zjawisku jest niewielki.
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Praca a zdrowie nóg

Wyniki badania wskazują, że charakter wykonywanej pracy ma ogromny wpływ na występowanie problemów związanych ze stanem nóg. Ponad 2/3 Polek pracujących za biurkiem odczuwa problem z funkcjonowaniem układu krwionośnego w kończynach dolnych. Jako główne źródło dyskomfortu wskazywana jest obrzęk nóg wynikający z utrudnionego krążenia krwi podczas długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej. W dalszej kolejności wskazywane były też pajączki. Kobiety wykonujące pracę siedzącą zauważają również problem z żylakami.

Odpowiedzią na problemy z niewydolnością żylną nóg jest kuracja diosminowa AFLAVIC® (www.aflavic.pl). Dzięki zastosowaniu preparatów AFLAVIC® możemy działać dwutorowo: od wewnątrz (tabletki), jak również bezpośrednio na skórę, stosując krem. Zmikronizowana diosmina zawarta w obydwu preparatach AFLAVIC® działa ochronnie na naczynia krwionośne, zwiększając ich elastyczność, niweluje obrzęki i uczucie ciężkości nóg. AFLAVIC® w tabletkach to podstawa kuracji. Z kolei AFLAVIC® dermoKREM zawiera dodatkowo wyciąg z kasztanowca, który poprzez uszczelnianie drobnych naczyń krwionośnych redukuje powstawanie mało estetycznych „pajączków” oraz witaminę A, która doskonale regeneruje skórę nóg i poprawia ich wygląd.

Cena opakowania AFLAVIC tabletki (30 szt.) to 30 zł
Cena opakowania AFLAVIC dermo KREM to 18 zł

Aflavic 600 mg, tabletki powlekane (Diosminum)

Wskazania do stosowania:  
Leczenie objawów związanych z niewydolnością krążenia żylnego kończyn dolnych m.in. uczucie ciężkości nóg,bóle nóg. Leczenie objawowe w przypadku zaostrzenia objawów dolegliwości związanych z żylakami odbytu.

Dawkowanie i sposób podawania:
Tabletka do stosowania doustnego. Niewydolność krążenia żylnego: 1 tabletka na dobę, rano na czczo. Zaostrzenie dolegliwości związanych z żylakami odbytu: 2 do 3 tabletek na dobę, w trakcie posiłków.

Ocena (1 ocena)

6.0
Doładuj
Przeładuj