GRY
 
 

Afrykańska przygoda w Teatrze Pleciuga

13.10.2012r., godz.16.30 Teatr Lalek Pleciuga zaprasza najnajmłodszych widzów wraz z rodzicami / opiekunami do obejrzenia ciepłej opowieści o małym Jacusiu i jego przygodach na Czarnym Lądzie.

Teatr Lalek Pleciuga
Spektakl ten w teatralnym plebiscycie Bursztynowy Pierścień otrzymał tytuł najlepszego przedstawienia sezonu 2010/2011 w województwie zachodniopomorskim.

autor – Mariola Fajak-Słomińska
reżyseria – Janusz Słomiński
scenografia – Jolanta Brejdak
muzyka – Paweł Dudzik

występują: Mariola Fajak-Słomińska, Janusz Słomiński, Mirosław Kucharski

Mariola i Janusz Słomińscy w swoim scenariuszu stworzyli postać bohatera dziecięcego - Jacusia, który we śnie przenosi się na Czarny Ląd. Spotyka tam wiele sympatycznych zwierząt, z którymi przeżywa wspaniałe przygody. Jacuś, choć nie umie mówić, doskonale daje sobie radę – dzięki odwadze i radosnemu usposobieniu. Małe dzieci podążają za bohaterem, ponieważ Jacuś używa dobrze im znanych sygnałów słownych, np. bam, hopla. Specjalnie zaprojektowana na kształt pokoju dziecinnego przestrzeń teatralna, umożliwia maluchom swobodny odbiór przedstawienia. Widzowie nie siedzą w tradycyjnych fotelach, lecz na rozsypanych na miękkiej wykładzinie poduszkach. Jest też specjalna ławka w kształcie wielbłąda. Nie bez znaczenia jest kolorystyka scenografii, zaprojektowanej przez Jolantę Brejdak oraz urokliwa muzyka oparta na rytmach afrykańskich z elementami dziecięcej kołysanki – pozytywki – dzieło toruńskiego artysty Pawła Dudzika.

BILETY
bilet ulgowy - 15 zł
bilet normalny - 20 zł

Zniżki dla posiadaczy Szczecińskiej Karty Rodzinnej:
2 dzieci w rodzinie: 13,50 zł
3 dzieci w rodzinie: 10,50 zł
4 dzieci w rodzinie: 7,50 zł
5 dzieci w rodzinie: 4,50 zł
6 i więcej dzieci w rodzinie: 1,50 zł

rezerwacja biletów: tel. 91 433 58 04, 91 44 55 141

Teatr Lalek PLECIUGA
pl. Teatralny 1
71-405 Szczecin
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!
Doładuj
Przeładuj