GRY
 
 

Pokaż dziecku Afrykę. Afrykarium we Wrocławiu już otwarte!

Podwodny tunel, w którym można stanąć oko w oko z rekinem, rafa koralowa, dżungla, wodospady... We Wrocławiu otwarto Afrykarium, największe oceanarium w Europie.

Afrykarium we Wrocławiu
fot. Beata Turska
Wrocławskie Afrykarium to taka Afryka w pigułce. Odwiedzając je można poznać różne środowiska Czarnego Lądu:  sawannę, lasy deszczowe nad rzeką Kongo, wielkie afrykańskie jeziora (Tanganika i Malawi), Nil oraz Morze Czerwone.

Obejrzyj film Mariusza Barwińskiego. Tak wyglądało Afrykarium tuż przed otwarciem:

Rekiny, płaszczki i tunel

Największą atrakcją Afrykarium jest 18- metrowy podwodny tunel, dzięki któremu zwiedzajający spotkają się nos w nos z rekinami, płaszczkami, żółwiami morskimi i innymi stworzeniami morskimi. Wchodząc do niego można się poczuć tak, jakby się nurkowało: ryby przepływają nie tylko obok, ale także nad głową i pod stopami (część podłogi jest szklana).

Zobacz także: Z maluszkiem w Centrum Nauki Kopernik
Redakcja poleca: Czy łatwo jest powrócić do pracy po ciąży? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów, czy powrót do pracy po ciąży jest łatwy. Jesteście ciekawi odpowiedzi? Zobaczcie sondę!

Rafa koralowa, kotiki i manaty

Dzięki ogromnym  szybom można podziwiać rafę koralową, przekonać się,  że  afrykańskie pingwiny (tak, są takie, azywają się tońce) wyglądają w wodzie tak, jakby latały i sprawdzić, co wyrabiają pod wodą  energiczne kotiki (stworzenia przypominające fokę),  dostojne manaty (krowy morskie), krokodyle i hipopotamy.


Antylopy wielkości kota i zwierzaki z kreskówki

W Afrykarium jest też wiele innych zwierząt, m.in.   najmniejsze  antylopy świata -  dikdiki oraz mrówniki (na zdjęciu), które wyglądają zupełnie jak z kreskówki. Wkrótce pojawią się także  koczkodany  oraz wolno latające ptaki.


Dżungla i wodospady

Wrocławskie Afrykarium jest naprawdę ogromne:  w jego  akwariach i pozostałych  zbiornikach  jest tyle wody, ile mieści się w sześciu basenach olimpijskich. By zasolić sam basen Morza Czerwonego zużyto aż 140 ton soli!
Zmieściła się tu także dżungla z tysiącami roślin (najwyższe z nich mają 12 metrów wysokości), wrak statku (będzie w nim restauracja), plaża, a do basenu hipopotamów spływa woda z dwóch wodospadów.Przy okazji dobra rada: uważnie się rozglądajcie! Twórcy Afrykarium przygotowali dla zwiedzających małe niespodzianki, np. ślady lwich łap na kamiennej podłodze.

Więcej informacji na stronie www.afrykarium.com.pl.

Sprawdź także:
Czy zimą warto wybrać się z dzieckiem do zoo?

Ocena (4 oceny)

5.3
Doładuj
Przeładuj