serial Agi Bagi dla dzieci na Netflixie
fot. mat. prasowe

Popularny polski serial animowany dla najmłodszych dzieci od jutra na Netflixie!

Agi Bagi to polski animowany metodą 3D serial dla najmłodszych. Projekt był współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Głównymi bohaterami serialu są Bodzio i Zibi.
Ewa Janczak-Cwil
serial Agi Bagi dla dzieci na Netflixie
fot. mat. prasowe
Agi Bagi to planeta, a Bodzio i Zibi są przedstawicielami dwóch zamieszkujących ją plemion. Pierwsze – Agingi – to ślimako- i zajączkopodobne stworki, które hodują rośliny. Po drugiej stronie planety, w bagiennym środowisku, wśród korzeni żyją Bagingi. Oba plemiona dbają o cały ekosystem planety.

Walory edukacyjne Agi Bagi

Producenci serialu podkreślają, że ma on walory edukacyjne. Pokazuje dzieciom, na czym polega ekologia i czym jest środowisko naturalne. Każdy odcinek jest minihistoryjką o naturalnych zależnościach łączących rośliny i żywe stworzenia, a Bodzio i Zibi, z pomocą drugoplanowych bohaterów, rozwiązują pojawiające się problemy.

Zobacz: Ekologia od kołyski – czym skorupka nasiąknie za młodu...

Serial adresowany jest do dzieci w wieku 2-5 lat, ja jego sympatyczne postaci i feeria barw z pewnością spodobają się też rodzicom.

Sprawdź: 9 przykazań ekorodziny
Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!

Historia Agi Bagi

Pierwszy sezon serialu pojawił się w 2015 roku, drugi – w 2016, a trzeci – w 2018 roku. W produkcji jest sezon czwarty. Premiera pierwszego sezonu odbyła się w 40 krajach. Serial cieszył się dużą popularnością i dlatego w 2017 roku był emitowany aż w 67 krajach. W Polsce można go było oglądać na kanałach Polsat Jim Jam, TVP ABC oraz w internecie. Serial został też wydany na płytach DVD.

Poniżej trailer pierwszego sezonu serialu Agi Bagi produkowanego przez firmę Badi Badi:W 2015 i 2016 roku serial Agi Bagi otrzymał nagrodę Złoty Tobołek Koziołka Matołka na Ogólnopolskim Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA.

Od 15 maja serial Agi Bagi będzie dostępny na platformie Netflix. Dzieciaki będą mogły obejrzeć aż 52 odcinki serialu. Każdy z nich trwa 11 minut. Głosu serialowym postaciom użyczył m.in. znany z wielu filmów animowanych dla dzieci aktor nazywany królem dubbingu – Jarosław Boberek.

Więcej o filmach i bajkach dla dzieci:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy