Agnieszka Kaczorowska wraca do pracy
fot. screen Instagram/Agnieszka Kaczorowska

Agnieszka Kaczorowska krytykowana za powrót do pracy miesiąc po porodzie

Agnieszka Kaczorowska znów wzbudza emocje wśród swoich obserwatorek – tym razem podpadła części fanek decyzją o „szybkim” powrocie do pracy po porodzie. A przecież tylko ona wie, co jest najlepsze dla niej i jej rodziny!
Hanna Szczesiak
Agnieszka Kaczorowska wraca do pracy
fot. screen Instagram/Agnieszka Kaczorowska
Pod koniec lipca Agnieszka Kaczorowska urodziła drugie dziecko. Teraz tancerka poinformowała w mediach społecznościowych, że od 1 września wraca do pracy. Choć większość internautek pochwaliła jej umiejętność zachowania balansu w życiu, część uznała jednak, że miesiąc urlopu macierzyńskiego to zdecydowanie za krótko.

Powrót do pracy po porodzie

„Jutro dzieci idą do szkoły, przedszkoli (moje jeszcze nie, uff!)… A ja jutro idę pierwszy dzień do pracy! Po przerwie. Oczywiście duża część mojej pracy jest tutaj, online, co daje mi wspaniałą możliwość do tego, aby przede wszystkim być mamą… No ale praca poza domem również jest dla mnie ważna” – napisała Agnieszka Kaczorowska na swoim instagramowym profilu.

W dalszej części postu młoda mama przyznała, że długo szukała równowagi i swojej drogi, która pozwoliłaby jej łączyć macierzyństwo z życiem zawodowym. Na razie jej się to udaje, dlatego w pracy – m.in. na planach serialowych czy sesjach zdjęciowych – będzie towarzyszyć jej młodsza córeczka, Gabrysia.

„Dobieram projekty, które pozwolą mi być mamą obecną dla obu dziewczynek i które nie zaburzą mojej harmonii życia. Obym zawsze miała taką możliwość” – ma nadzieję aktorka. Rzeczywiście, jest szczęściarą – wiele mam nie ma możliwości, by wrócić do pracy w dogodnym dla siebie terminie lub zabrać dziecko do pracy.

Agnieszka Kaczorowska krytykowana

Choć Agnieszka Kaczorowska – jak każda mama – wie, co jest najlepsze dla jej rodziny, jej decyzja i tak spotkała się z falą krytyki. „Już tak szybko do pracy? Nie lepiej dziećmi się zająć?” – napisała jedna z internautek. Inna dodała: „Wyluzuj, rodzinka najważniejsza”. Niemal identyczne słowa pojawiały się pod zdjęciami Idy Nowakowskiej, gdy ta wróciła do pracy kilka dni po porodzie.

Na jeden z uszczypliwych komentarzy mama Gabrysi i Emilki zdecydowała się odpowiedzieć. Na zarzuty, że jej dzieci będą pozostawione same sobie, odpowiedziała, że zostają w domu i „będą ich pilnować koty”. To chyba najlepszy sposób na ucięcie dyskusji!

Choć nierzadko nie zgadzamy się z Agnieszką Kaczorowską i jej wizją świata, a część jej wypowiedzi (jak słynną „modę na brzydotę”) uważamy za wręcz krzywdzące, tym razem przyznajemy jej rację: każda mama powinna dążyć do tego, by znaleźć równowagę między domem a pracą. Każda powinna również pamiętać nie tylko o potrzebach swoich dzieci, ale również o sobie. Nie możemy jednak zapominać, że nie każda mama jest tak uprzywilejowana jak Agnieszka Kaczorowska i ma taką możliwość…
 

Zobacz także:
Redakcja poleca: Gdy czas wybrać nianię – film
Gdy kobieta musi wrócić do pracy po urlopie macierzyńskim staje przed trudną decyzją pozostawienia dziecka pod opieką niani. Jak sobie z tym poradzić podpowiada nasz ekspert.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy