Agnieszka Kaczorowska zachęca do karmienia piersią
fot. instagram/agakaczor

Agnieszka Kaczorowska zachęca inne mamy do karmienia piersią

Agnieszka Kaczorowska z okazji Światowego Dnia Karmienia Piersią poruszyła bardzo ważny temat. Zachęca inne mamy, by karmiły swoje dzieci naturalnie.
Joanna  Biegaj
Agnieszka Kaczorowska zachęca do karmienia piersią
fot. instagram/agakaczor
Światowy Dzień Karmienia Piersią obchodzimy 1 sierpnia. Jego głównym założeniem jest promowanie karmienia wyłącznie mlekiem matki przez pierwsze pół roku życia maleństwa, by zapewnić mu prawidłowy rozwój. Z tej okazji Agnieszka Kaczorowska dodała na swoim Instagramie wpis, w którym napisała, co myśli na ten temat. 

Temat bliski sercu

Z Okazji Światowego Dnia Karmienia Piersią młoda mama podzieliła się swoimi przemyśleniami. Agnieszka Kaczorowska nie ukrywała, że temat karmienia piersią jest jej bardzo bliski. 

„Dzisiaj Światowy Dzień Karmienia Piersią! Temat niezwykle bliski memu sercu...dosłownie i w przenośni”.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dzisiaj Światowy Dzień Karmienia Piersią❗️ Temat niezwykle bliski memu sercu...dosłownie i w przenośni😉 Ubolewam, że obecnie niestety mały procent kobiet w Polsce karmi piersią dłużej niż kilka dni czy tygodni.😞 Dlatego zachęcam wszystkie przyszłe mamy i młode mamy do karmienia...mimo trudności, mimo ludzi, którzy jednym zdaniem potrafią zniechęcić... mimo mitów krążących po internecie. Jesteście silne, mądre i jestem przekonana, że chcecie jak najlepiej dla swojego Maluszka.😘 Natura jest mądra. Korzystajmy z niej! 🙏😘 ________ Najbliższy odcinek #JestemMamą będzie dotyczył właśnie tematu karmienia piersią👌🏻💪🏻 Ogromna dawka wiedzy już w nadchodzącym tygodniu.❤️ Subskrybuj mój kanał na YT 👉🏻 LINK w BIO @agakaczor , aby nie przegapić!💚 #JestemMama #KP #BędęMamą #BedeMama #rodzew2020 #karmiępiersią #mamakarmiaca #swiatowydzienkarmieniapiersia #worldbreastfeedingday #Pelakowelove 📸 @marek_podolczynski

Post udostępniony przez Agnieszka Kaczorowska-Pela (@agakaczor)

Redakcja poleca: Jak karmić dziecko piersią cz. 2
W tej części filmu poznasz wygodne pozycje przy karmieniu piersią.

Karmienie piersią mało popularne

Pokarm mamy jest najlepszym sposobem karmienia małego dziecka. Karmienie piersią jednak wciąż jest mało popularne, zdaniem Kaczorowskiej. Aga nie kryła smutku, że wiele kobiet szybko przestaje to robić. 

„Ubolewam, że obecnie niestety mały procent kobiet w Polsce karmi piersią dłużej niż kilka dni czy tygodni” - wyznała Agnieszka. 

Apel do innych mam

Tancerka zwróciła się w swoim wpisie również do innych mam. Jej zdaniem warto karmić piersią i zaapelowała o to do wszystkich kobiet. 

„Dlatego zachęcam wszystkie przyszłe mamy i młode mamy do karmienia...mimo trudności, mimo ludzi, którzy jednym zdaniem potrafią zniechęcić... mimo mitów krążących po internecie. Jesteście silne, mądre i jestem przekonana, że chcecie jak najlepiej dla swojego Maluszka.? Natura jest mądra. Korzystajmy z niej!” - napisała Agnieszka.

Co na to internautki?

Pod postem wypowiedziały się inne kobiety, które również podzielają zdanie Agnieszki, by karmić piersią dłużej niż tylko przez pierwsze tygodnie. 

„Oj tak, karmienie nie jest dzisiaj „w modzie”. Córka skończyła rok, a już nie raz musiałam się tłumaczyć z tego, że nadal karmię piersią”​.

„karmienie jest cudowne! u nas trwa 8 miesięcy i mimo, że na początku był ból a teraz czasem słysze głupie komentarze w stylu „a ile jeszcze masz tak zamiar” to... nie zamierzamy szybko kończyć” {pisownia komentarzy oryg. - przyp. red.].

źródło: instagram

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy