Agnieszka Kaczorowska zachęca mamy do dbania o siebie
fot. instagram/agakaczor

Agnieszka Kaczorowska zachęca mamy do dbania o siebie: „W domu musi być wygodnie i luźno. Ale dlaczego od razu nieładnie"

Agnieszka Kaczorowska zachęca inne mamy, by dbały o siebie i z uwagą (lecz bez presji!) wybierały swój domowy strój. Przekonuje również, że można połączyć wygodę z ładnym ubiorem.
Joanna  Biegaj
Agnieszka Kaczorowska zachęca mamy do dbania o siebie
fot. instagram/agakaczor
Agnieszka Kaczorowska jest mamą małej Emilki – tancerka mogłaby użyć tego jako argumentu, by nie dbać o siebie. Nie zrobiła tego jednak, a wręcz przeciwnie – zachęca inne mamy, aby zwracały uwagę na to, jak wyglądają, nawet w domu! Podobne zdanie w kwestii tego, jak ważne jest dbanie o siebie, miała Anita ze „ŚOPW”.

Dbanie o siebie

Aga nie chce wywierać presji na inne mamy, lecz zwraca uwagę, że świadome dbanie o swój wygląd polepsza również nasze samopoczucie.

„No a w domu... po domu zawsze był stary t-shirt, którego nie wypada już nosić – po domu „się nada”. Po domu zakładało się grube obdarte skarpety, bo po domu „się nadawały". Gdy wracałam ze szkoły czy treningu, to od razu przebierałam się w najgorsze dresy, bo po domu nie opłaca się chodzić w ciuchach wyjściowych (...). Szkoda było wyrzucić niektóre rzeczy, bo przecież po domu „się nada" – napisała Agnieszka.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Czy to „się nada”?😉 ...nie sądziłam, że kiedyś to napiszę.☺️ ___________ Nigdy nie byłam fanką mody, chyba że tanecznej. Gdy chodziło o ciuchy na treningi... TO zawsze miało znaczenie.🙈 Natomiast na co dzień...no cóż, byle było ładne, pasowało do siebie (w moim mniemaniu😜) i było odpowiednie do sytuacji. No a w domu... po domu zawsze był stary t-shirt, którego nie wypada już nosić - po domu „się nada”. Po domu zakładało się grube obdarte skarpety, bo po domu „się nadawały”. Gdy wracałam ze szkoły czy treningu, to od razu przebierałam się w najgorsze dresy, bo po domu nie opłaca się chodzić w ciuchach wyjściowych, a ten dres przecież już tylko pod domu „się nada”. Szkoda było wyrzucić niektóre rzeczy, bo przecież po domu „się nada”.😂 A takie były zniszczone i brzydkie, że nie warto było w ogóle patrzeć w lustro... Ależ wiele się zmieniło w mojej głowie ❗️❗️❗️ Teraz przykładam wagę do wszystkiego co na siebie wkładam i ZAWSZE. W domu musi być wygodnie i luźno. Ale dlaczego od razu nieładnie? 🤔 Chcę każdego dnia patrzeć w lustro i móc sobie powiedzieć „dobrze wyglądasz”...nawet jeśli cały dzień jestem w dresie. Teraz rzeczy stare i zniszczone po prostu wyrzucam bądź oddaje. Jest tyle opcji... Chcę chodzić w rzeczach dobrych. Bo moje ciało zasługuje na wszystko co najlepsze. 🥰 Nie tylko od środka...ale także na zewnątrz.👌🏻 Gdy mam nowy ciuch to nie czeka 3 miesiące na specjalną okazję, ale jeśli mam ochotę założyć go DZIŚ to zakładam, bo to DZIŚ jest najważniejsze. Nie mieliście tak, że potem takich oczekujących ciuchów w ogóle się nie wkłada?😂 Zachęcam Was do tej dbałości, to daje niewiarygodnie dobre samopoczucie. To świadomość że jestem dla siebie ważna - ZAWSZE. Nawet lub AŻ w domu.❤️ ___________ Kilka lat temu moja przyjaciółka @_via_chrystyna próbowała mi to wytłumaczyć... nie rozumiałam i nie miałam w sobie tej dojrzałości. Dziś zgadzam się z Tobą absolutnie. Dziękuję.😘

Post udostępniony przez Agnieszka Kaczorowska-Pela (@agakaczor)

Redakcja poleca: Rodzice na zajęciach dzieci - co dają mamom? Film
Co zajęcia dla dzieci dają mamom? Szereg korzyści! Mamy mają okazję do wyjścia z domu, a z zajęć czerpią pomysły na jeszcze fajniejsze zabawy ze swoimi dziećmi. Zobacz, co rodzice robią na zajęciach dla dwulatków!

Zmiana nastawienia

Tancerka opisała też, jak zmieniło się jej nastawienie w tej kwestii: „Teraz przykładam wagę do wszystkiego, co na siebie wkładam i ZAWSZE. W domu musi być wygodnie i luźno. Ale dlaczego od razu nieładnie?”. 

„Chcę każdego dnia patrzeć w lustro i móc sobie powiedzieć „dobrze wyglądasz"... nawet jeśli cały dzień jestem w dresie. Teraz rzeczy stare i zniszczone po prostu wyrzucam bądź oddaję. Jest tyle opcji... Chcę chodzić w rzeczach dobrych. Bo moje ciało zasługuje na wszystko co najlepsze” – dodała Aga.

Zachęca inne kobiety do dbania o siebie

Agnieszka zaapelowała również do innych kobiet, by dbały o siebie. „Zachęcam Was do tej dbałości, to daje niewiarygodnie dobre samopoczucie. To świadomość że jestem dla siebie ważna – ZAWSZE. Nawet lub AŻ w domu”. Tancerka uświadamia innym mamom, jak ważne jest to, aby nie rezygnowały z siebie

Fanki podzielają zdanie Agnieszki

Internautkom przypadły do gustu rady Agnieszki, mają podobne zdanie na ten temat:

„Agnieszko, podpisuje się ❤️ Kiedyś nosiłam po domu byle co, praca zdalna, skończyło się na tym, że byliśmy z moim facetem dla siebie kompletnie nieatrakcyjni”

„Masz absolutna racje, muszę tak zacząć do tego podchodzić bo jestem na etapie zostawiania ubrań na okazje”

„Tym bardziej dla siebie, ale również dla męża warto ładnie wyglądać wychowując np. dziecko i siedząc w domu... Myślę, że męża oko cieszy taki widok ładnej żony niż kocmoucha hehee ;)”

[pisownia cytatów oryg. - przyp. red.]

Zobacz także: 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy