GRY
 
 

Agnieszka Więdłocha wspiera akcję dla Etiopii

Aktorka wzięła udział w akcji wspierającej brak dostępu energii elektrycznej w szkołach w Etiopii. Zobacz fotorelację i dowiedz się więcej o akcji.

Agnieszka Więdłocha dla światła w Etiopii
fot. materiały prasowe
11 kwietnia na  Krakowskim Przedmieściu w Warszawie odbyła się akcja, mająca zwrócić uwagę na brak dostępu do energii elektrycznej w szkołach w Etiopii. Agnieszka Więdłocha wraz z pracownikami i wolontariuszami Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) zachęcali Warszawiaków do zabawy fotograficznej z wykorzystaniem techniki malowania światłem.

W Etiopii brak dostępu do światła jest jednym z głównych powodów obniżenia szans edukacyjnych młodych mieszkańców. Etiopskie dzieci pracujące w ciągu dnia, dopiero wieczorem mają szansę na naukę, a wtedy w pomieszczeniach nie ma światła.

– Dostęp do elektryczności, na który w naszych warunkach właściwie nie zwracamy uwagi, zamyka etiopskim dzieciom drogę nie tylko do edukacji, ale również - w dłuższej perspektywie - do poprawy jakości ich życia – mówi Agnieszka Więdłocha. – Akcja malowania światłem ma podkreślić istotę działań polegających na oświetlaniu szkół i bibliotek przez PCPM oraz uwrażliwić nas na problemy, które w odległych regionach świata stanowią przeszkodę nie do pokonania – dodaje aktorka.

Jak działa Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej?

PCPM od roku 2011 realizuje w Afryce projekty oświetleniowe oparte na energii słonecznej. W samym 2013 roku dzięki wsparciu MSZ i programowi “Polska Pomoc”, Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej zapewniło dostęp do światła zasilanego energią słoneczną już ponad 80 szkołom podstawowym położonym na pasterskich terenach Etiopii. Do szkół, którym pomogło PCPM uczęszcza ponad 20 tysięcy dzieci.
– Choć sytuacja poprawia się z roku na rok, szkolnictwo w Etiopii ciągle potrzebuje wsparcia, poprawy jakości i zwiększenia dostępności. – mówi Piotr Stopka, koordynator projektu PCPM. – W tym roku planujemy oświetlić jeszcze więcej szkół, co zwiększy szanse dzieci na przyszły rozwój nie tylko dla siebie, ale i dla społeczności, w których żyją.
Redakcja poleca: „Dzieci z Alleppo nie stanowią zagrożenia terrorystycznego. To są sieroty i trzeba im pomóc” – apeluje prof. Alicja Chybicka
Czy polscy rządzący otworzą swoje serca na pomoc dzieciom z Syrii? Dlaczego Polska Akcja Humanitarna uważa, że adopcja dzieci z Alleppo to nienajlepszy pomysł? Jaki głos w tej sprawie zabrali członkowie Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci?

I ty możesz wesprzeć Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej przekazując swój 1 procent podatku:Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) jest organizacją pożytku publicznego (KRS: 0000259298), udzielającą pomocy humanitarnej i rozwojowej na świecie oraz pomagającą ludziom dotkniętym skutkami kryzysów humanitarnych - zarówno konfliktów zbrojnych, jak i klęsk żywiołowych. Fundacja została powołana, by łagodzić następstwa kryzysów humanitarnych oraz umożliwiać ich ofiarom otrzymywanie pomocy z Polski.  PCPM niesie pomoc humanitarną sześciu tysiącom uchodźców syryjskich w północnym Libanie oraz realizuje szereg projektów pomocy rozwojowej w takich krajach jak Etiopia, Gruzja, Tadżykistan oraz na obszarze Autonomii Palestyńskiej. W 2014 roku Zespół Ratowników Medycznych PCPM niósł również pomoc osobom poszkodowanym w zamieszkach na Ukrainie.

Akcję wsparli: Produkcja Artystyczna, BONART Studio, Szkoła Rysunku Labirynt, Akademia Sztuk Pięknych, Make UP Star, Moje Miasto Warszawa, dlastudenta.pl, babyonline.pl, polki.pl.

Zobacz fotorelację:Ocena (1 ocena)

5.0
Doładuj
Przeładuj