Agnieszka Włodarczyk późne macierzyństwo
fot. Instagram

Agnieszka Włodarczyk jako mama 40 plus: dostrzega jedną wadę późnego macierzyństwa

Agnieszka Włodarczyk to szczęśliwa mama kilkumiesięcznego chłopca. Jest jednak jedna rzecz, która ją martwi. Chodzi o przyszłość jej i jej dziecka.
Magdalena Drab
Agnieszka Włodarczyk późne macierzyństwo
fot. Instagram
Agnieszka Włodarczyk została mamą w wieku 40 lat. I choć w dzisiejszych czasach nie ma nic dziwnego w tym, że kobiety rodzą dziecko po czterdziestce, to aktorka dostrzegła jedną wadę późnego macierzyństwa.

Agnieszka Włodarczyk jako mama 40 plus: dużo plusów i jeden minus

Aktorka nie twierdzi, że macierzyństwo po czterdziestce to zła decyzja – wręcz przeciwnie, urodziła synka w dobrym momencie swojego życia. Rozmyślania na temat przyszłości skłoniły ją jednak do pewnej refleksji: Agnieszka Włodarczyk zastanawia się, czy doczeka wnuków.

„Jeśli będzie mi dane dożyć 70. urodzin, Milanek będzie miał dopiero 30 lat. Nie wiadomo, czy doczekam wnuków. Z drugiej strony równie dobrze mogę zostać babcią w wieku 60 lat” – przewidywała na Instagramie.

Życie to w końcu jedna wielka niewiadoma, ale dla Agnieszki Włodarczyk ta nieprzewidywalność jest piękna. Zamiast więc się zamartwiać, woli cieszyć się chwilą i z optymizmem patrzeć w przyszłość.

„Nie wiem, ile z Was doświadcza tego macierzyństwa w wydaniu dojrzalszym, ale myślę, że mimo wszystko plusów jest więcej niż minusów” – stwierdziła.

Racja, po co martwić się na zapas?
 

Zobacz też:
Redakcja poleca: Ciąża po 40. to ciąża wysokiego ryzyka. Dlaczego? [WIDEO]
Ciąża po 40. niesie większe ryzyko zatrucia ciążowego i cukrzycy ciążowej. Nie jest łatwo w nią zajść – okazuje się, że tylko u 10 proc. kobiet może dojść do naturalnego zapłodnienia. Mimo wszystko zmiana stylu życia doprowadziła do tego, że coraz więcej kobiet decyduje się na późne macierzyństwo. Dr n. med. Wojciech Gontarek, ginekolog położnik, wymienia wady i zalety ciąży po 40.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy