Się Gra Się Ma

Najcenniejsza lekcja, jaką możesz dać dziecku? Lekcja pomagania!

Ta niesamowita akcja pokazuje, że warto uczyć dzieci empatii, bo gdy dorastają, zaczynają pomagać ze zdwojoną siłą!
Dominika Bielas
Się Gra Się Ma
„Się Gra Się Ma” to seria krótkich turniejów koszykówki w formule „3 na 3”. Mecze będą rozgrywane w większości dzielnic Warszawy od września tego roku. Co jest niezwykłego w tej akcji? A no to, że nagroda jest znacznie cenniejsza, niż mogłoby się wydawać, a za wszystkim stoją bardzo młodzi ludzie. 

Nie tylko sport integruje

Nie od dziś wiadomo, że uprawianie sportów zespołowych integruje. Nic nie łączy ludzi tak, jak realizacja wspólnego celu. Tyle że w akcji „Się Gra Się Ma” nie chodzi tylko o to, by grać i wygrać, ale by wspólnie pomagać. W ramach turnieju organizowana jest bowiem, zbiórka pieniędzy na zrzeszonych w fundacji Się Pomaga. Każdy turniej będzie wspomagał inną osobę, wyjątkiem będą turnieje z przełomu grudnia/stycznia, które wesprą WOŚP. Wpisowe 10 złoty od zawodnika w całość zostanie przekazane na osoby potrzebujące, a także będzie odbywała się dodatkowa zbiórka „do puszki.” 
Redakcja poleca: „Dzieci z Alleppo nie stanowią zagrożenia terrorystycznego. To są sieroty i trzeba im pomóc” – apeluje prof. Alicja Chybicka
Czy polscy rządzący otworzą swoje serca na pomoc dzieciom z Syrii? Dlaczego Polska Akcja Humanitarna uważa, że adopcja dzieci z Alleppo to nienajlepszy pomysł? Jaki głos w tej sprawie zabrali członkowie Parlamentarnego Zespołu ds. Dzieci?

Ważna lekcja dla małych i dużych

Niezwykłości całej akcji dodaje fakt, że pomysłodawcami i organizatorami są bardzo młodzi ludzie. Aleksander, Kamila i Mateusz mają po 19 lat, a swoją dojrzałością mogą onieśmielić niejednego. Lubią pomagać i nie wyobrażają sobie, by tego nie robić. Każde z nich od małego angażowało się w różne akcje, teraz postanowili zorganizować coś sami. Postawa godna pochwały, ale nie bierze się to z niczego. Często można usłyszeć narzekanie na młodzież, tymczasem to rolą nas dorosłych jest nauczenie dziecka wrażliwości, empatii i życzliwości. Dzieci, które nie przechodzą obojętnie obok cudzego nieszczęścia, lepiej odnajdą się w społeczeństwie jako dorośli, niż te, z których wyrosną egoiści. Czy wiesz, że już 3-latek jest w stanie zrozumieć uczucia innych? Warto to pielęgnować i rozwijać. Zamiast mówić, że jest jeszcze za wcześnie, włącz malucha w akcje charytatywne i tłumacz, dlaczego warto pomagać. Bądź przykładem! Umiejętność pomagania i okazywania dobrych uczuć to świetny posag na przyszłość. Jak widać, taka edukacja popłaca. 

Młodzi organizatorzy zapewniają, że to dopiero początek przygody i w przyszłości planują stworzyć fundację o tej samej nazwie, której celem będzie rozszerzenie działalności na inne miasta Polski, by móc dotrzeć do większej liczby osób w potrzebie. My gorąco kibicujemy akcji „Się Gra Się Ma” i tym wyjątkowym młodym ludziom!

Zasady turnieju „Się Gra Się Ma”:
1. Kapitan zapisuje swoją drużynę online (nie ma podziału ze względu na płeć).
2. Ilość zawodników w drużynie to maksymalnie pięć, ale na boisku gra trzech graczy. 
3. Drużyna klasyfikowana jest ze względu na wiek jako U18 (15-18 lat) lub P18 (powyżej 18 lat).
4. Odbędą się mecze o 3 miejsce i finał. Zwycięzcy otrzymają medale i nagrody od sponsorów, ale w tym turnieju nie ma przegranych. Najcenniejszą nagrodą będzie możliwości niesienia pomocy podczas dobrej zabawy!

Zgłoszenia można wysłać mailowo, na adres: siegrasiema.inicjatywa@gmail.com. Wiej informacji o akcji na fanpagu SieGra SieMa.
 
Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy