Zobacz, jak Anna Dereszowska znalazła talent w sobie i co odkryła u swojej córki! [WIDEO]

"Szkoliłam rysunek, bo miałam być architektem" – mówiła aktorka podczas spotkania w Akademii 5.10.15. Zdradziła jedną ważną rzecz, która pomogła jej znaleźć klucz do tego, co chce w życiu robić!
Aktorka była specjalnym gościem Akademii 5.10.15., projektu znanej firmy odzieżowej dla dzieci i młodzieży 5.10.15., którego celem jest aktywne wspieranie rodziców w codziennych wyzwaniach związanych z posiadaniem dzieci. Zobacz naszą relację WIDEO ze spotkania w Warszawie poświęconego odkrywaniu i wspieraniu talentów u dziecka.

Każdy ma jakiś talent

"Talent to nie jest jakiś wyjątkowy dar" – uważa psycholog dziecięcy Małgorzata Ohme, ekspertka Akademii. Jej zdaniem, talent to jest jakieś szczególne zainteresowanie w człowieku, w którym się wyróżnia i które daje mu przyjemność. "Każdy człowiek coś takiego w sobie ma, tylko trzeba to w sobie odnaleźć" – powiedziała. 

"Żyjemy w takich czasach, że talent utożsamiany jest z sukcesem i sławą" – przestrzegała. "Wywieramy presję na dzieciach, że mają być lekarzami, prawnikami, a to rodzi w nich frustrację i stres, bo nie robią tego, co chcą i są nieszczęśliwe" – dodała Anna Dereszowska.

Utalentowana jak mama

"Miałam wspaniałych rodziców, bo dawali mi szanse wszystkiego posmakować" – powiedziała artystka. "Aktorstwo było na samym końcu" – zdradziła. Chciała być architektem, ale postanowiła iść za głosem serca i wybrała studia aktorskie. "Jaką mamą jest aktorka? Jej 9-letnia córeczka Lena ma bardzo duże zdolności wokalne i szkoli je. "Muzyka jest jej pasją" – mówi. Ale córka gra też w piłkę nożną i chodzi na Legię na zajęcia piłkarskie. "Jeżeli to jest miłość i daje jej to szczęście, to niech to robi" – mówi z uśmiechem.

Talent ujawniony przez przypadek

W spotkaniu udział wzięła 13-letnia Roksana Węgiel, zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji The Voice Kids. U Roksany talent do śpiewania ujawnił się przypadkiem, 5 lat temu, podczas wakacji na obozie judo w Chorwacji, gdzie wzięła udział w konkursie karaoke. I to był ten strzał. Okazało się, że jej śpiew wzbudził zachwyt. Jak sobie radzi z popularnością? "To bardzo miłe" – ocenia. A nieprzyjemne komentarze w internecie? "Jestem silna psychicznie, każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie" – odpowiedziała. "Brawo. Dzieci są mądrzejsze od nas" - skomentowały ze śmiechem jednocześnie Dereszowska i Ohme.

Roksana przyznaje, że ma dużą pomoc rodziców, którzy towarzyszą jej w przyjazdach do Warszawy (na co dzień mieszka w Jaśle). Obecnie pracuje już w studio Universal nad piosenkami do własnej płyty. A co ze szkołą? "Jestem na bieżąco, uzupełniam lekcje, mam wsparcie nauczycieli" – mówi.

Co jest kluczem do szczęścia?

Jedną z twarzy wiosennej kolekcji ubrań dla dzieci 5.10.15 jest Roksana Trzasko. Dziewczynka ma 8 lat i oprócz modelingu, ma za sobą udział w kilku filmach kinowych i serialach. Jej siłą jest uroda i naturalność. Miała 4 lata, kiedy wystartowała w pierwszym castingu. "Sprawia mi to przyjemność. Chciałabym być aktorką i wyjechać do Ameryki" – powiedziała.

Anastazja Borowska, właścicielka agencji modeli dziecięcych Pink Wings zdradziła, jakimi cechami powinno się wyróżniać dziecko chcące wziąć udział w sesji zdjęciowej czy filmie. "Patrzymy, jak dziecko reaguje na kamerę, czy jest w nim odwaga, śmiałość, radość, bo tego potrzebujemy w modelingu dziecięcym" – powiedziała.

A więc co jest najważniejsze w odkrywaniu talentu dziecka? – padło pytanie na koniec. "Talent to zaledwie niewielka część sukcesu, potrzebna jest determinacja i praca" – odpowiedziała Dereszowska. Jej zdaniem kluczem do spełnienia w życiu jest ciekawość świata. "Bardzo ryzykowne jest postawienie wszystkiego na jednego konia. Rodzice powinni dawać dzieciom możliwość próbowania. Obserwujmy swoje dzieci i nie wywierajmy na nie presji" – radzi Małgorzata Ohme.

A wy jak wspieracie swoje dzieci? Czy dajecie im do wyboru różne zainteresowania i czekacie, aż któreś przerodzi się w pasję, czy też może zapisujecie na różne zajęcia dodatkowe i w ten sposób dajecie szansę rozwoju ich talentu. Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach!

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy