Carex, Akademia czystych rąk
fot. materiały prasowe

Akademia Czystych Rąk Carex

„Akademia Czystych Rąk Carex” powstała z idei nauczenia najmłodszych podstawowej wiedzy z zakresu codziennej higieny oraz przekazania im prawidłowych nawyków, których stosowanie pomoże ustrzec dzieci przed infekcjami.
Carex, Akademia czystych rąk
fot. materiały prasowe
Brytyjscy naukowcy dowiedli, że istnieje ścisły związek pomiędzy myciem rąk a liczbą zachorowań dzieci na infekcje górnych dróg oddechowych i układu pokarmowego. Dlatego też „Akademia Czystych Rąk Carex” wraz z partnerem akcji marką Carex skupia swe działania na nauce prawidłowego mycia rąk.Z nowym rokiem szkolnym rusza III edycja „Akademii Czystych Rąk Carex”. Pragniemy zaprosić szkoły do aktywnego uczestnictwa w tym programie. Na uczestników Akademii czekają materiały edukacyjne dla uczniów i nauczycieli w wersji drukowanej i elektronicznej. Na ich podstawie nauczyciele przeprowadzą lekcje z higieny rąk, a uczniowie poprzez zabawę zapoznają się z tematami zdrowia oraz bakterii i wirusów. Szkole przyznamy Dyplom Szkoły Czystych Rąk, dokumentujący uzyskaną wiedzę z zakresu właściwej higieny rąk. Pierwszych 300 szkół z całej Polski, które zgłoszą się do Programu, otrzyma od organizatorów: 

    •    Bezpłatne, wydrukowane materiały edukacyjne,
    •    Zestaw antybakteryjnych mydeł Carex o równowartości rynkowej 600 zł.Dla nauczycieli jest to doskonała okazja do „budowania” teczki nauczyciela i zyskania dodatkowej wiedzy! Zestaw edukacyjny zawiera materiały instruktażowe wraz z gotowym scenariuszem do przeprowadzenia zajęć oraz podręczniki i ćwiczenia dla uczniów. Na specjalnie stworzonym profilu na portalu Facebook – Carex Polska będą zamieszczane przydatne ciekawostki i informacje. Dostępny będzie również film instruktażowy, pokazujący przykładową lekcję przeprowadzoną przez pana Dr med. Pawła Grzesiowskiego z Instytutu Profilaktyki Zakażeń.
Działania Akademii Czystych Rąk CarexW czasie zajęć realizowanych w ramach „Akademii Czystych Rąk Carex” dzieciom zostanie przekazana wiedza o właściwym myciu rąk. Zaplanowane są również lekcje pokazowe, które będą się odbywały w szkołach podstawowych. 

W czasie poprzednich edycji programu Eksperci w nietypowy sposób, przy pomocy ćwiczeń z „zarażającym” brokatem oraz „detektorem bakterii”, realizowali program edukacyjny, wprawiając dzieci w zachwyt. „Każda wizyta była inna – mówią edukatorzy. Spotkaliśmy się zarówno z dziećmi, których wiedza o prawidłowym myciu rąk była imponująca, jak również z tymi, które nie znały podstawowych zasad.” 

Zajęcia pokazały, że nauka może stać się przyjemnością. „Duże zaangażowanie ze strony dzieci, jak również ich wnioski po zakończonych zajęciach pokazały, że takie lekcje mają sens. Wiedza podana za pomocą praktycznych ćwiczeń na dłużej pozostaje w pamięci” – przyznają edukatorzy. 

Zajęcia zrealizowane w czasie dwóch wcześniejszych etapów „Akademii Czystych Rąk Carex” spotkały się z dużym zainteresowaniem nauczycieli, a organizatorzy dostali wiele zapewnień, że zajęcia poświęcone higienie będą kontynuowane. 

„Cotygodniowe spotkania z uczniami w ramach lekcji wychowawczych wymagają od nas dużej kreatywności, by temat był ciekawy, a jednocześnie wpływał na ogólną wiedzę dzieci. Temat z zakresu higieny to znakomity pomysł na takie zajęcia” – przyznaje Anna, nauczycielka ze szkoły podstawowej. „Mając gotowy scenariusz lekcji, opracowane materiały dla uczniów, z przyjemnością będę realizować ten materiał. Muszę przyznać, że to dla mnie duże ułatwienie” – dodaje Halina, wychowawczyni z klasy 2b z Krakowa.
Redakcja poleca: Miejsca, które bardzo lubią dzieci i...zarazki [WIDEO]
Są bardziej brudne niż publiczne toalety. Chcesz chronić dziecko przed groźnymi bakteriami? Poznaj 11 miejsc i przedmiotów uwielbianych przez dzieci, na których czai się mnóstwo zarazków.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy