GRY
 
 

Akademia Zdrowego Przedszkolaka – promocja zdrowia poprzez zabawę

W październiku bieżącego roku rozpoczął się ogólnopolski cykl akcji prozdrowotnych – Akademia Zdrowego Przedszkolaka, organizowany przez firmę Lionfitness.

Akcje skierowane są do dzieci w wieku przedszkolnym, ich rodziców i wychowawców – każda z tych grup będzie aktywnie zaangażowana w realizację programu.

Pierwsza z akcji, inicjująca Akademię – Piramida Żywienia Przedszkolaka – koncentruje się wokół zdrowego, wartościowego odżywiania przedszkolaków. Inicjatywa ta jest odpowiedzią na wciąż narastający problem otyłości, który obecnie dotyczy już najmłodszych. Organizatorzy, poprzez zabawy edukacyjne dla dzieci i porady specjalistów żywienia dla rodziców i wychowawców, chcą wpajać przedszkolakom oraz ich opiekunom zdrowe nawyki żywieniowe. Specjalnie na potrzeby akcji została opracowana Piramida Zdrowego Żywienia dla dzieci z grupy wiekowej 3-6 lat – przygotowały ją  dr Anna Harton oraz dr Joanna Myszkowska-Ryciak, specjalistki z Zakładu Dietetyki Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie. Wsparcia merytorycznego przy układaniu programu zajęć użyczyła także psycholog i pedagog Anna Tkaczewska-Bobka. Piramida Żywienia Przedszkolaka jest objęta patronatem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Polskiego Towarzystwa Dietetyki.

Wiek przedszkolny to czas szczególnej wrażliwości i okres kształtowania się nawyków dziecka, także tych żywieniowych, stąd pomysł, by akcję skierować do tej grupy wiekowej.

„Piramida Żywienia Przedszkolaka” będzie miała dwie edycje każdego roku, aby systematycznie utrwalać wiedzę nauczycieli, rodziców i samych dzieci. W czasie akcji, w każdej z uczestniczących w niej placówek, odbędą się 8-tygodniowe warsztaty. Wezmą w nich udział także rodzice – tylko współpraca wszystkich 3 grup: nauczycieli, rodziców i dzieci może przynieść zamierzone rezultaty. Przedszkolaki muszą zdrowo odżywiać się także w domu, nie tylko w przedszkolu, aby inicjatywa miała sens. Na początku warsztatów i po ich zakończeniu rodzice wypełnią kwestionariusz, który pozwoli zweryfikować efekty 8-tygodniowej pracy.

Kolejne akcje z cyklu Akademia Zdrowego Przedszkolaka koncentrować się będą na innych, również niezwykle ważnych dla tej grupy wiekowej problemach - profilaktyce przeziębień i zachorowań przedszkolaków, rozpowszechnieniu wiedzy na temat alergii dziecięcych oraz na bezpieczeństwie najmłodszych.

Wszystkie informacje dotyczące akcji oraz wiele materiałów na temat zdrowia, rozwoju i bezpieczeństwa dzieci odnajdą Państwo na stronie www.zdrowyprzedszkolak.pl
Redakcja poleca: Jak odkryć talent swojego dziecka? To prostsze niż myślisz! [WIDEO]
Znając talent dziecka można go rozwijać, by w przyszłości osiągnęło sukces. Jednak trzeba go najpierw znaleźć. Dodatkowe zajęcia? Kosztowne kursy i treningi? Okazuje się, że wcale nie jest to tak trudne i drogie, jak mogłoby się wydawać. Przekonaj się sama.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj