marko
fot. Marko

Mama dobrze zorganizowana – z tymi akcesoriami to łatwiejsze!

Gdy zajmujemy się maluszkiem, każda minuta jest na wagę złota. Musimy zmieścić w krótkim czasie mnóstwo czynności, takich jak karmienie, przewijanie czy usypianie. Poznaj akcesoria, które ułatwią opiekę nad dzieckiem.
marko
fot. Marko
Pierwsze dni z noworodkiem to dla mamy duże wyzwanie. Po powrocie do domu ze szpitala często towarzyszy nam stres i obawa, że nie uda się nad wszystkim zapanować. Aby jednak dobrze radzić sobie z opieką nad maluszkiem, potrzeba dobrej organizacji oraz kilku bardzo przydatnych akcesoriów.

Znajdź wygodną pozycję do karmienia

Jest ich wiele – trzeba tylko znaleźć taką, która będzie nam odpowiadać. Pamiętaj, że trzeba trzymać maluszka tak, by mógł uchwycić pierś. Dziecko powinno leżeć zwrócone do ciebie brzuszkiem, tak aby główka, a zwłaszcza usta, znalazły się naprzeciw brodawki. Bez względu na to, czy twój bobas pije mleko z butelki, czy z piersi, aby ułatwić sobie karmienie, skorzystaj ze specjalnej poduszki beMyBuddyfeeding, która pozwoli ci poczuć się bardziej komfortowo. Poduszka odciąża kręgosłup, szyję i ramiona i zapewnia lepszą pozycję dla dziecka. Ergonomiczny design poduszki dopasowuje się do ciała, a zagłówek może być wykorzystany jako podparcie, podczas gdy dziecko leży lub siedzi na dworze czy w domu. Ale to nie koniec jej zalet. Gdy umieścisz w otworze zagłówka specjalny głośnik beMyBuddy, twój maluch będzie mógł słuchać relaksujących kołysanek, piosenek, a nawet twoich własnych opowieści! Głośnik działa za pomocą aplikacji eMyBaby, która umożliwia puszczanie dźwięków nagranych na twoim smartfonie lub tablecie.

Redakcja poleca: Kupujemy krzesełko do karmienia - film
Po ukończeniu szóstego miesiąca życia dziecka stajesz przed wyborem krzesełka do karmiena. Podpowiadamy, jak wybrać krzesełko dla niemowlaka.

Kontroluj, czy dziecko przybiera na wadze

Karmiąc maluszka, z pewnością zastanawiasz się, czy się najada. Jeżeli korzystasz z mieszanki modyfikowanej, zawsze sprawdzaj, czy wielkość porcji jest odpowiednia do wieku oraz wagi dziecka. W przypadku karmienia mlekiem naturalnym – wsłuchuj się w potrzeby maluszka. Przystawiaj go na żądanie, czyli zawsze, kiedy tego się domaga. To, czy dziecko prawidłowo przybiera na wadze, sprawdzisz podczas wizyty u pediatry, ale też we własnym domu. W dowolnym momencie wskaże to waga elektroniczna Miniland. Dzięki niej, będziesz mogła na bieżąco sprawdzać wagę swojego maluszka jednocześnie monitorując jego rozwój. Funkcja trzymania pozwoli ci uzyskać dokładny pomiar, nawet gdy dziecko się porusza. Precyzyjny system umożliwi wykrycie nawet niewielkich zmian w wadze dziecka, a za pomocą aplikacji eMyBaby będziesz mogła wygenerować wykres pokazujący przyrost wagi dziecka.

Alarm: co zrobić, gdy maluch zachoruje?

Gorączka czy przeziębienie u malucha to powód do niepokoju. Zwłaszcza gdy maluch zachoruje wieczorem, a wizyta lekarska jest możliwa dopiero rano. Jeżeli nie masz możliwości skorzystania z prywatnej opieki lekarskiej, zadzwoń do Informacji Medycznej dla rodziców, gdzie uzyskasz niezbędną pomoc. Gdy dziecko ma katar, sięgnij po elektryczny aspirator do nosa, który usunie nadmiar wydzieliny. Wystarczy umieścić silikonową nasadkę do nozdrzy i nacisnąć przycisk – zawartość trafi do wewnętrznego pojemnika, który jest odizolowany od reszty urządzenia.Temperaturę malucha zmierzysz za pomocą termometru bezdotykowego, który zrobi to w ciągu zaledwie 2 sekund. Gdy na ekranie pojawi się delikatne, niebieskie światełko, wskaże ci ono poprawną pozycję do pobrania pomiaru. Wyświetlacz LCD zmienia kolor z niebieskiego na czerwony, jeżeli pobrana temperatura przekroczy 38°C. Pobrane pomiary są zapamiętywane w aplikacji eMyBaby®, dzięki czemu można je konsultować o każdej porze. Aplikacja ta umożliwi ci połączenie się z telefonem lub tabletem w celu rejestrowania i kontrolowania temperatury dziecka. Możesz też zapisać wyniki na komputerze lub wysłać je za pomocą e-mail.
Zimna krew i dobra organizacja to podstawa, ale każda mama martwi się o zdrowie swojego dziecka. Aby choć trochę zmniejszyć stres i opanować emocje, warto skorzystać z nowoczesnych urządzeń, które będą nieocenionym wsparciem w wielu trudnych momentach.
 
  Materiał powstał przy współpracy z: Marko

Zobacz także

Popularne tematy