Akcesoria mamy karmiącej - co warto kupić? [Wideo]

Jeśli podajesz dziecku pierś, niezbędna jesteś tylko ty i dziecko. Czasem jednak warto skorzystać z akcesoriów dla karmiących mam. Zobacz, które z nich mogą ci się na pewno przydać.

Zobacz inne z serii: Philips AVENT: karmienie piersią (14)

Dobry laktator

Przyda ci się, gdy masz nawał pokarmu lub zastój pokarmu. Laktator jest wręcz konieczny, jeśli wracasz do pracy, a chcesz, by malec nadal pił twoje mleko. Jeżeli więc, z jakichś powodów nie możesz karmić piersią, ale jednocześnie chciałabyś dostarczyć dziecku swój naturalny pokarm - idealnym rozwiązaniem jest właśnie laktator. Jaki wybrać? Jeśli zamierzasz sporadycznie odciągać mleko, wybierz laktator ręczny Philips Avent. Posiada on specjalną konstrukcję z krótką szyjką, przez co mleko z piersi trafia bezpośrednio do butelki, nawet jeśli siedzisz prosto. Usiądź wygodnie, nie pochylając się do przodu i pozwól, aby miękka nakładka masująca delikatnie stymulowała wypływ mleka. Masująca nakładka laktatora ma miękką i aksamitną fakturę i jest ciepła w dotyku, by delikatnie stymulować wypływ pokarmu. Naśladuje też odruch ssania niemowlęcia. Skuteczne i wygodne odciąganie pokarmu jest potwierdzone przez mamy!Jeżeli planujesz często odciągać mleko, wybierz laktator elektryczny Philips Avent. Będzie on bardzo przydatny podczas pobudzania laktacji. Posiada tryb delikatnej stymulacji i 3 ustawienia odciągania pokarmu. Po włączeniu automatycznie przechodzi on w tryb delikatnej stymulacji, aby uruchomić wypływ pokarmu. Następnie możesz wybrać jedno z 3 ustawień odciągania — zgodnie ze swoimi preferencjami. Ma też miękką nakładkę masującą, która delikatnie stymuluje wypływ pokarmu. Została zaprojektowana tak, aby naśladować ssanie dziecka. Laktator charakteryzuje się wyjątkową konstrukcją, która sprawia, że pokarm trafia bezpośrednio do butelki lub pojemnika, nawet jeśli siedzisz prosto. Oznacza to, że możesz siedzieć wygodniej podczas używania laktatora i nie musisz pochylać się do przodu, aby cały pokarm znalazł się w butelce. Wygodna pozycja i odprężenie podczas odciągania pokarmu sprawiają, że pokarm łatwiej wypływa.

Pojemniczki na pokarm

Jeżeli chcesz przechować odciągnięty pokarm, pomocne będą jednorazowe woreczki do przechowywania pokarmu. Ich zaletą jest to, że są sterylne, gotowe do użycia i zajmują mało miejsca w lodówce lub zamrażarce. Innym rozwiązaniem są wielorazowe pojemniczki do przechowywania pokarmu, które można podłączyć bezpośrednio do laktatora. Na jednych i na drugich istnieje miejsce, gdzie możesz zapisać datę odciągniętego pokarmu, co ułatwi ci kontrolę terminu ważności odciągniętego mleka. 

Wkładki i muszle laktacyjne

Są bardzo przydatne. Często gdy karmisz dziecko z jednej piersi, z drugiej wypływa pokarm. Poza domem wystarczy, że pomyślisz o dziecku, a w piersiach pojawia się duża ilość mleka, która może wyciec na ubranie. Żeby zapobiec pojawieniu się plam, najlepiej stosować specjalnie wkładki laktacyjne, które będą zbierać sączące się z piersi mleko. Taką samą funkcję pełnią muszle laktacyjne do noszenia w biustonoszu, ale dodatkowo zapewniają doskonałą ochronę dla obolałych i podrażnionych brodawek. Muszle ułatwiają ich gojenie się i chronią przed otarciami dzięki specjalnym dziurkom zapewniającym dostęp powietrza.

Krem na brodawki

Najczęstszą przyczyną poranionych brodawek jest nieprawidłowe przystawianie dziecka do piersi. Jeżeli borykasz się z takim problemem, skorzystaj z rad położnej lub doradcy laktacyjnego. Aby złagodzić ból poranionych brodawek, możesz użyć specjalnie dedykowanego kremu do brodawek sutkowych, którego nie trzeba zmywać.

Biustonosz do karmienia

Prawidłowo dobrany biustonosz do karmienia to taki, który ma szerokie ramiączka i jest wygodny. Jeśli decydujesz się na biustonosz z fiżbinami, zróć uwagę na to, aby obejmowały one całą pierś i nigdzie nie Natomiast modele bez fiżbin doskonale sprawdzają się podczas karmień nocnych. Pamiętaj, że nieprawidłowo dobrany biustonosz może powodować zastój pokarmu lub zapalenie piersi. 

Niplette

To bardzo przydatna rzecz, która pomaga w korygowaniu brodawek sutkowych. Dzięki niej będziesz mogła delikatnie wyciągnąć brodawkę i precyzyjniej przystawić maluszka do piersi. Niplette, podobnie laktator czy osłonki silikonowe z kapturkami, będzie pomocny przy wklęsłych lub płaskich brodawkach. 

Kompletujesz wyprawkę dla dziecka? Więcej przydatnych akcesoriów znajdziesz na: Philips


 

Popularne tematy