Materiał Partnera
Czego Smerfy uczą najmłodszych? Oto 8 niezwykłych lekcji…
Empatia, pewność siebie, reakcje na złość – to tylko kilka przykładów emocji, z którymi warto nauczyć się sobie radzić. Najlepiej poprzez zabawę. Mali, niebiescy bohaterowie, których można znaleźć w KINDER Niespodziance, będą świetnymi nauczycielami!

Nie ma chyba nikogo, kto choć raz nie odwiedziłby wioski Smerfów. Niezwykłe postacie przyciągają przed ekrany od lat! Jako grupa uczą życzliwości, tolerancji i wzajemnego wspierania się. Jednak każdy z nich jest indywidualistą i może przekazać własną, niezwykle cenną lekcję. Jaką?

 

Lekcja 1: Nauka uważności

Najbardziej odpowiedzialnym, troskliwym i uważnym właśnie Smerfem jest niewątpliwie przywódca wioski, czyli nie kto inny, jak Papa Smerf. Dba o pozostałych, czym daje również lekcję bliskości.
Idźcie śladami Papy i przytulajcie się, rozmawiajcie o tym, co was cieszy i smuci, bądźcie dla siebie dobrzy i otwarci na siebie wzajemnie.

Lekcja 2: Nauka pewności siebie

Z pomocą przychodzi Smerf Wspinacz. Ten niezwykle odważny i żądny przygód bohater jest z jednej strony nieustraszonym odkrywcą, z drugiej ambitnym marzycielem. Niewątpliwie jednak inspiruje Smerfy swoimi przygodami.
Podobnie jak Smerf Wspinacz próbujcie nowych rzeczy, doświadczajcie, nie bójcie się popełniać błędów i wyciągać z nich wniosków. Każda zabawa ma przy takich założeniach szansę być cegiełką w budowaniu odporności psychicznej i pewności siebie.

Lekcja 3: Nauka empatii

Inspiracją niech będzie niezwykle odpowiedzialny, przez co godzien zaufania, Smerf Doktor. Z racji wykonywanego zawodu jest blisko z pozostałymi mieszkańcami wioski. Dodatkowo Doktor promuje zdrowy styl życia.
W sposób niezwykle empatyczny uczy niebieskich bohaterów, jak dbać o siebie. Warto podążać jego śladami – wspólnie, choćby gotując i robiąc zdrowe zakupy. W trosce o swoich najbliższych.

Lekcja 4: Nauka kreatywności

Najlepiej poprowadzi ją Smerfetka Architektka. Na co dzień majsterkuje – składa, lepi i przebudowuje, promując tym samym otwartość na zmiany, gotowość do podejmowania prób i popełniania błędów, ale przede wszystkim pobudza wyobraźnię!
Może podążając jej śladami, zrobicie coś sami? Wspólne prace plastyczne, wycinanie z kartonu, malowanie na folii... To tylko przykłady zabaw, które zbliżają i rozwijają – nie tylko malucha!

Lekcja 5: Nauka przyrody

Nikt wiedzy o roślinach, ich pielęgnacji i uprawie oraz cyklu rozwoju nie przekaże lepiej niż królowa ekoogrodnictwa, czyli Smerfetka Ogrodniczka! Więcej – ona łączy hodowców i smakoszy, bo tłumaczy, czym jest zrównoważona konsumpcja.
Jeśli nie macie możliwości urządzenia domowego ogródka lub zielnika, spróbujcie wspólnie popracować nad albumem roślin. Jednocześnie podążając śladami Smerfetki Ogrodniczki, wybierzcie się na bazarek po zdrowe zakupy. A później przygotujcie razem jakąś potrawę, rozmawiając przy okazji nie tylko o samych walorach smakowych, ale też o procesie wzrostu rośliny i tym, co jeszcze można z niej przyrządzić!

Lekcja 6: Nauka sztuczek

Smerf Deskorolkarz słynie z pokazywania sportowych sztuczek. Inspiruje tym wielu, niebieskich przyjaciół.
Weźcie sanki lub łyżwy, rowery, hulajnogi czy inne sportowe akcesoria, i oddajcie się  zabawie. Spróbujcie nowych gier, takich, których jeszcze do tej pory nie testowaliście. Beztrosko spędzony czas zaowocuje wspaniałymi wspomnieniami.

Lekcja 7: Nauka zdrowego stylu życia

Choć w temat częściowo wprowadzili już zarówno Smerf Doktor, jak i Smerfetka Ogrodniczka, do profilaktyki i zdrowego jedzenia warto dołożyć sport! Nie tylko beztroską zabawę, do jakiej zachęca Smerf Deskorolkarz, ale również treningi, o których mówi Smerf Biegacz. Prowadzi zdrowy, sportowy styl życia i dąży do harmonii ciała i duszy. Jednocześnie uwielbia wchodzić w interakcje i jest świetnym motywatorem dla reszty grupy.
Podążanie śladami tak sportowego ducha to jednocześnie niezwykła lekcja koncentracji, pokory i cierpliwości. Uczestnictwo w zawodach i zdrowa rywalizacja uczą także godzenia się z czynnikami zewnętrznymi, na które nie mamy wpływu. A każde osiągnięcie podnosi wiarę we własne siły i uczy dystansu do siebie oraz otoczenia.

Lekcja 8: Nauka odpowiedzialności

Niewątpliwie można się jej uczyć od Smerfa Strażaka, który na co dzień ryzykuje swoje życie, aby ratować innych. Dba o bezpieczeństwo mieszkańców wioski i przychodzi im z pomocą zawsze, kiedy tego potrzebują.
Spróbujcie przećwiczyć różne scenariusze akcji wspólnie ze strażakiem. Będzie to doskonały punkt wyjścia do rozmów o odpowiedzialności, opiece nad innymi i niesienia im pomocy.
Powodzenia!
Artykuł powstał z udziałem marki KINDER Niespodzianka