Materiał Partnera
Głowa pełna pomysłów – jak rozwijać wyobraźnię? [KREATYWNE DZIECKO]
Czym jest wyobraźnia i dlaczego warto ją rozwijać? Zobacz nasz film i posłuchaj, co na ten temat mówi Dorota Zawadzka.
Czasami rodzice skarżą się, że ich dzieci mają nadmierną wyobraźnię. Tymczasem jest to powód do radości! Wyobraźnia jest bowiem niezbędna do życia – pomaga między innymi myśleć i planować naszą przyszłość.

Po co nam wyobraźnia?

Wyobraźnia to przede wszystkim opowiadanie historii, myślenie o tym, co mogłoby być i jak mogłoby być – mówi Dorota Zawadzka – To dzięki niej Twoje dziecko może się rozwijać
i dążyć do realizacji tych marzeń. Dlatego warto wspierać wyobraźnię dziecka. Przedszkolak może używać wyobraźni np. do wymyślania różnych zabaw, dzięki czemu będzie atrakcyjniejszy dla rówieśników. Oprócz tego wyobraźnia pomaga między innymi w:
 

  • nauce
  • zyskiwaniu nowych przyjaciół
  • budowaniu lepszego życia
  • pozytywnym myśleniu 


Wspierajmy więc nasze dzieci w tym, aby miały bujną wyobraźnię. Dostarczajmy im tematów do opowiadania ciekawych historii. 

Ćwiczenie z origami

Rekwizyty: kartki papieru

Naucz dziecko kilku podstawowych, najprostszych origami, np. układanki „piekło-niebo”, robienia harmonijki, samolotów, łódek, czapek z papieru, plecenia papierowej zakładki. Zacznij od nauki odpowiedniego składania kartki. To wcale nie jest takie proste, nawet dla sześciolatka. Dlatego podczas jednej lekcji ucz dziecko robienia tylko jednego origami. A w okresie świątecznym wykorzystaj papier do własnoręcznego wykonania ozdób choinkowych. Niech wasza wyobraźnia będzie nieograniczona!
 

  • Historia/bajka 

Rekwizyty: Zabawki z Kinder Niespodzianki
Miejsce: dowolne

Każda zabawka ma jakąś historię, chodzi o to by ją opowiedzieć używając kolejnej wylosowanej z woreczka zabawki. Czyli pierwsza wylosowana księżniczka, potem auto, potem kotek… i historia gotowa.

Artykuł powstał z udziałem marki KINDER Niespodzianka